کد خبر: 696579
تاریخ انتشار :

مقام اسرائیلی: بندر ایلات با اقدامات نیروی دریایی یمن ۸۵ درصد درآمد خود را از دست داد

مدیر بندر ایلات در جنوب سرزمین های اشغالی فلسطین گفت: اقدامات نیروی دریایی یمن در جلوگیری از عبور و مرور کشتی‌ها به طرف سرزمین‌های اشغالی فلسطین موجب از دست رفتن ۸۵ درصد درآمدهای این بندر شده است.

مقام اسرائیلی: بندر ایلات با اقدامات نیروی دریایی یمن ۸۵ درصد درآمد خود را از دست داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از مدیر بندر ایلات در جنوب سرزمین های اشغالی فلسطین اضافه کرد که تهدیدات نیروی دریایی ارتش یمن مانع ورود کشتی‌های حامل ۱۴ هزار خودرو به این بندر شده است.

وی افزود: ۸۵ درصد درآمد ما از واردات خودرو است و تهدیدات نیروی دریایی یمن مانع این درآمدها شده است.

طی چند روز گذشته، رسانه‌های «اسرائیلی» و خبرگزاری‌های خارجی گزارش‌های زیادی درباره تاثیرات عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ بر اقتصاد رژیم صهیونیستی منتشر و عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ را «ضربه‌ای به تجارت بین رژیم اسرائیل و کشورهای آسیایی توصیف کرده‌اند.

این رسانه ها به نقل از مقامات و واسطه های بخش کشتیرانی تاکید کرده اند که این موضوع شرکت‌های کشتیرانی مرتبط با دشمن صهیونیستی را در معرض خطر قرارداده و این شرکت ها از همکاری با شرکت های صهیونیستی اجتناب می‌کنند.

پیشتر نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، در صورتی که کمک‌های غذایی و دارویی به غزه نرسد از عبور و مرور کشتی‌های کلیه کشورهای جهان به طرف سرزمین‌های اشغالی جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه بیانیه آمده است: فرمان جلوگیری از عبور و مرور کشتی‌ها به طرف سرزمین‌های اشغالی فلسطین پس از موفقیت در جلوگیری از تردد کشتی‌های رژیم اشغالگر قدس در دریای سرخ و دریای عرب صادر شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه و هدف قرار دادن مردم بی دفاع این منطقه کرده است که در اثر آن تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ فلسطینی شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر دیگر هم زخمی شده اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها