کد خبر: 696926
تاریخ انتشار :

طالبان: حمله به نیروهای نظامی پاکستان در «دی ره اسماعیل خان» ارتباطی به کابل ندارد

سخنگوی طالبان در واکنش به ادعای وزیر دفاع پیشین پاکستان در خصوص حمله به «دی ره اسماعیل خان» پاکستان تأکید کرد این حمله از افغانستان صورت نگرفته و ربطی به حاکمیت طالبان ندارد.

طالبان: حمله به نیروهای نظامی پاکستان در «دی ره  اسماعیل خان» ارتباطی به کابل ندارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد»، سخنگوی طالبان در واکنش به ادعای «خواجه محمد آصف»، وزیر دفاع پیشین پاکستان در خصوص حمله به «دیره اسماعیل خان» در ایالت خیبرپختونخوا پاکستان تأکید کرد این حمله از افغانستان صورت نگرفته و ربطی به حاکمیت طالبان ندارد.

براساس برخی اخبار منتشر شده، وزارت امور خارجه پاکستان کاردار سفارت طالبان در اسلام‌آباد را احضار و خواستار دستگیری عاملان این حمله شده است.

ارتش پاکستان کشته شدن دست‌کم تعداد 23 نفر از اعضای پلیس را در حمله انتحاری بر یک پاسگاه در منطقه اسماعیل خان را تأیید کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد در گفت‌وگو با تلویزیون ملی با ابراز تأسف از وقوع این حادثه تصریح کرد:  در صورتی که اسلام آباد درباره این حمله تحقیق کرده باشد و جزئیاتی از آن را در اختیار مقامات کابل قرار دهد، طالبان درباره آن تحقیق خواهد کرد.

مجاهد همچنین اذعان داشت: نیروهای امنیتی اسلام آباد در ایالت خیبرپختونخواه حضور قدرتمندی دارند، بنابراین می‌توانند جلو این نوع حملات را در خاک خود بگیرند. وی افزود: «ربط دادن هر موضوع به کشور دیگری راه حل نیست».

بیشتر بخوانید

تلفات حمله به ارتش پاکستان به 23 کشته افزایش یافت

وزیر دفاع پیشین پاکستان: منشاء تروریسم در افغانستان است

احضار کاردار افغانستان در پی حمله تروریستی در پاکستان

طالبان: پاکستان به توافق درباره پناهجویان افغان متعهد نبوده است

در پی این حمله، وزیر دفاع پیشین پاکستان گفته است که منشا تروریسم تنها در افغانستان است.

خواجه محمد آصف در واکنش به این حمله انتحاری گفته بود این حمله نشان می‌دهد که منشاء تروریسم تنها در افغانستان است و إذعان داشت برادر همسایه نباید اجازه دهد کشورش علیه پاکستان استفاده شود.

مسئولیت حمله به پاسگاه پلیس در دیره اسماعیل خان را گروه «تحریک جهاد پاکستان» به عهده گرفته است.

اسلام آباد همواره حاکمیت طالبان را به حمایت از «تحریک طالبان پاکستان» متهم می‌کند، کابل نیز تاکنون این ادعاها را تکذیب کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها