کد خبر: 697383
تاریخ انتشار :

فرمانده یمنی: به هر کشوری که بین ما و فلسطین فاصله بیندازد، پاسخ می‌دهیم

فرمانده منطقه نظامی پنجم یمن تاکید کرد که نیروهای این کشور آماده مقابله با هرگونه تهدید از سوی دشمن هستند و ارتش یمن به هر کشور یا طرفی که بین یمنی‌ها و فلسطین فاصله بیندازد، پاسخ خواهد داد.

فرمانده یمنی: به هر کشوری که بین ما و فلسطین فاصله بیندازد، پاسخ می‌دهیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، سرلشکر «یوسف المدانی» فرمانده منطقه نظامی پنجم یمن هشدار داد که هرگونه تنش‌زایی در غزه برابر با تنش‌زایی در دریای سرخ خواهد بود.

براساس گزارش صبح امروز (دوشنبه)، شبکه «المیادین»، سرلشکر المدانی در این باره گفت که ارتش یمن «آماده افزایش آمادگی بالای خود در برابر هرگونه تهدید احتمالی است، چراکه دشمن برای یمن کمین کرده و در تلاش است بعد از خفت و خواری‌ اخیر، واکنش نشان دهد».

ارتش یمن بعد از حملات گسترده ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون توانسته در حمایت از مردم فلسطین چندین کشتی اسرائیلی یا کشتی‌هایی را که مقصد آن‌ها اراضی اشغالی است، هدف حمله قرار دهد.

فرمانده منطقه نظامی پنجم یمن در ادامه به احتمال تشکیل یک ائتلاف برای مقابله با یمن اشاره کرد و در این باره گفت: «با کمک خداوند، با هر کشور یا طرفی که بین ما و فلسطین فاصله بیندازد، مقابله خواهیم کرد».

او همچنین به عملیات تصرف کشتی اسرائیلی «گلکسی لیدر» پرداخت و اظهار داشت که این عملیات در شرایطی بسیار پیچیده و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سواحل یمن رخ داد.

ارتش یمن در اولین عملیات خود علیه کشتی‌های اسرائیلی توانسته بود یک شناور به نام «گلکسی لیدر» تحت مالکیت بازرگانی اسرائیلی را بعد از هلی‌برن موفق توقیف کند و آن را به سواحل یمن انتقال دهد.

سرلشکر المدانی در این باره اضافه کرد: «یگان ویژه‌ای که این عملیات را انجام داد، به مدت دو سال برای انجام عملیات‌های مشابه در حال تمرین بود. این عملیات انجام شده است و اکنون دشمن در وضعیت هشدار قرار دارد و آمریکایی‌ها در دریای سرخ و در نزدیکی این کشتی حضور گسترده دارند».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها