کد خبر: 697504
تاریخ انتشار :

موفقیت ایران در بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران

رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران گفت: بازه زمانی برای پرتودهی اقلام پزشکی به دو و نیم دقیقه کاهش می یابد.

موفقیت ایران در بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران پس از ۸ سال، اظهار کرد: بارگذاری و شارژ مجدد گامای تهران ابتدا این تأثیر را دارد که بازه زمانی که برای پرتودهی اقلام پزشکی انجام می‌شد، به دو و نیم دقیقه کاهش یابد که راندمان کار به چهار و نیم برابر افزایش می‌یابد.

«محمد اسلامی» در جریان ارتباط زنده تلویزیونی گفت: اقلام مصرفی پزشکی، یکی از الزامات استاندارد است و امنیت آن در حوزه سلامت نیاز به پرتودهی دارد که سامانه تهران بالاترین نقش و سهم را دارد که به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌دهد و با افزایش راندمان، حجم بیشتری از اقلام مصرفی پزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: سامانه پرتودهی تهران آمادگی دارد با بهره‌وری بالاتر و کاهش مدت زمان مورد نیاز برای ارایه محصولات مطابق برنامه پرتودهی شرکت‌ها و مؤسسات اقدام کند.

وی ادامه داد: اقلامی که قبلاً برای استرلیزه‌کردن از روش‌های دیگری استفاده می‌شد، به این فرایند اضافه شده که یک گام بزرگ امنیت‌بخش از لحاظ ایمنی و سلامت برای جامعه قلمداد می‌شود.

اسلامی با اشاره به تأمین منابع چشمه گاما، افزود: با توجه به توسعه پرتودهی که در سطح کشور وجود دارد، سامانه‌های مولد پرتو در یک شبکه دانش‌بنیانی ساخته‌ایم که منابع آن‌ها تأمین شده است.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: تا پایان دولت سیزدهم، ۳ منطقه دیگر به این ۲ منطقه‌ای که از پرتودهی گاما استفاده می‌کند، اضافه خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها