کد خبر: 697509
تاریخ انتشار :

زلزله زدگان هرات: کودکان ما در خیمه‌های سرد با مرگ مواجه هستند

برخی از خانواده‌های زلزله زده در غرب افغانستان تاکید کردند کودکان در خیمه‌های سرد با مرگ مواجه هستند.

 زلزله زدگان هرات: کودکان ما در خیمه‌های سرد با مرگ مواجه هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، درحالی که برخی از خانواده‌های زلزله زده هرات در خیمه زندگی می‌کنند با تشدید سرمای هوا به رسانه‌ها گفته‌اند که کودکان آنها با مرگ مواجه هستند.

گفته می‌شود کار ساخت خانه‌های زلزله زدگان در ولایت هرات با کندی پیش می‌رود و بسیاری از این خانه‌ها برای سال جاری قابل استفاده نیستند.

رسانه‌های افغانستان خانواده‌هایی را در شهرستان «زنده جان» به تصویر کشیده‌اند که کودکان در کنار پدر و مادرشان در زیر خیمه به دلیل سرمای شدید هوا وضعیت دشواری دارند.

حدود دو ماه پیش مسئولان در ولایت هرات وعده دادند که پیش از رسیدن فصل زمستان کار ساخت سرپناه برای زلزله زدگان تکمیل می‌شود اما در برخی از روستاهای شهرستان «زنده جان» هنوز ساخت سرپناه آغاز نشده است.

بیشتر بخوانید

افغانستان| کمک 70 تنی قطر برای زلزله زدگان هرات

برنامه جهانی غذا: نیاز زلزله زدگان هرات بیش از کمک‌های اضطراری است

عفو بین‌الملل: حکومت طالبان امدادرسانی به زلزله زدگان هرات را بدون تبعیض انجام دهد

بر اساس آمارهای ولایت هرات، بیش از 50 هزار خانه مسکونی در شهرستان‌های زنده جان، «انجیل»، «کشک رباط سنگی» و «گلران» این ولایت تخریب شده‌اند.

حکومت طالبان اعلام کرده است که در سال جاری بیش از 2200 خانه را برای زلزله زدگان شهرستان زنده جان در هرات با کمک مالی بنیادهای خیریه، تاجران و مردم می‌سازد.

کار ساخت بخشی از این خانه‌ها برای زلزله زدگان آغاز شده است اما با وجود نزدیک شدن زمستان و سرد شدن هوا، کار آن تکمیل نشده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها