کد خبر: 697958
تاریخ انتشار :

امیر عبداللهیان: شورای امنیت در توقف حملات به غزه هیچ اقدام موثری نداشته است

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که شورای امنیت متاسفانه در توقف حملات هیچ گونه اقدام موثری نداشته است.

امیر عبداللهیان: شورای امنیت در توقف حملات به غزه هیچ اقدام موثری نداشته است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امیرعبداللهیان امروز شنبه در همایش بین المللی تهران درباره فلسطین گفت: حضور شما مقامات نشانه از دغدغه مندی نسبت به ارزش های انسانی و یکی از مسائل حل نشده بین المللی طی دهه های گذشته یعنی موضوع مهم فلسطین است. 

وی افزود: مسئله فلسطین همواره مورد توجه ایران بوده و در اندیشه های امام خمینی و همچنین در نگاه بلند و راهبردی مقام معظم رهبری قرار دارد.  امروز ما گردهم آمدیم تا در خصوص مسئله فلسطین به ویژه تحولات هفته های اخیر که با کشتار و نسل کشی بیش از 20 هزار تن  غیر نظامیان غزه و کرانه باختری که 75 درصد را کودکان و زنان تشکیل می‌دهند، تخریب گسترده زیرساخت حیاتی و آوارگی ساکنان غزه همراه شویم و گفتگو و تبادل نظر کنیم. 

بیشتر بخوانید

امیرعبداللهیان: مقاومت با قدرت احقاق حقوق فلسطینیان را دنبال می‌کند

تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت گسترش همکاری ایران و ترکیه

وزیر امور خارجه در خصوص هدف این نشست اظهار کرد: هدف ما توقف جنایات رژیم جعلی و آپارتاید علیه ملت مظلوم فلسطین، مقابله با جنایات جنگی و نقض حقوق بشردوستانه و همچنین یافتن راه هایی برای تعیین حق سرنوشت فلسطینی ها و احقاق حقوق آنان است. 

این همایش در شرایطی برگزار می شود که شورای امنیت  روز گذشته قطعنامه ای را در مورد ضرورت ارسال کمک ها به سراسر غزه به تصویب رساند اما این شورا به عنوان  مسئول حفظ صلح و امنیت بین المللی متاسفانه در توقف حملات هیچ گونه اقدام موثری نداشته است.  

وی افزود: اصلی ترین مانع در این زمینه دولت آمریکا و برخی متحدین کاخ سفید بودند که عملا به حمایت بی قید و شرط از اشغالگر و نسل کشی پرداختند.  دراین شرایط مسئولیت همه ما و بازیگران بین المللی ایجاب می‌کند که از هیچ کوششی برای  حمایت از فلسطین دریغ نکنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها