کد خبر: 698923
تاریخ انتشار :

پیام «اسماعیل هنیه» به مناسبت روز وفاداری به روزنامه‌نگار فلسطینی

رییس دفتر سیاسی حماس به مناسبت روز وفاداری به روزنامه‌نگار فلسطینی پیامی را منتشر کرد است.

پیام «اسماعیل هنیه» به مناسبت روز وفاداری به روزنامه‌نگار فلسطینی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «اسماعیل هنیه»، رییس دفتر سیاسی حماس به مناسبت روز وفاداری به روزنامه‌نگار فلسطینی پیامی را برای اصحاب رسانه در فلسطین منتشر کرد است.

در این پیام آمده است: «در روز وفاداری به روزنامه‌نگار فلسطینی به همه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در فلسطین که جان خود را برای به تصویر کشیدن حقایق، دلاوری‌ها و پایداری ملت و مقاومت و افشای جنایات وحشیانه دشمن صهیونیستی به خطر انداختند، با افتخار و اقتدار سلام و درود می‌فرستم.»

رییس دفتر سیاسی حماس در ادامه پیام خود گفت: «بیش از ۱۰۰ خبرنگار تاکنون در حملات و جنایات صهیونیست‌ها در غزه به شهادت رسیده‌اند. درود بر شما که در میدان حضور دارید و وظیفه خود را به نحو احسن انجام می‌دهید.»

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه آخرین آمار مربوط به جنگ در غزه را پس از گذشت ۸۶ روز اعلام کرد که در این مدت حداقل ۱۰۶ خبرنگار به شهادت رسیده و ۱۰ خبرنگار دیگر هم در بازداشت و اسارت نیروهای اشغالگر صهیونیستی به سر می‌برند.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه بیان کرد که در نتیجه حمله‌های رژیم صهیونیستی به غزه ۲۸۸۲۲ فلسطینی به شهادت رسیده یا ناپدید شده‌اند که در میان آن‌ها ۹۱۰۰ کودک حضور دارند. شمار افراد ناپدید شده اعلامی از سوی این نهاد دولتی نیز ۷۰۰۰ نفر است.

این نهاد دولتی تاکید کرد که در نتیجه حمله‌های رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۵۶۴۵۱ نفر زخمی و یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر دیگر نیز آواره شده‌اند.

سازمان آمار فلسطین نیز بیان کرد که تعداد فلسطینی‌هایی که در سال ۲۰۲۳ میلادی به شهادت رسیده‌اند از سال ۱۹۴۸ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره گزارش داد که در نتیجه بمباران منطقه المغراقه در جنوب شهر غزه ۶ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

همچنین خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با گلوله‌باران شدید شرق خان‌یونس، موشکی را به سوی این منطقه شلیک کرده‌اند.

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز بمب‌های نورزا را در نوار غزه منفجر کرد. علاوه بر این جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به سوی خانه‌ای در غرب اردوگاه النصیرات موشک شلیک کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها