کد خبر: 699008
تاریخ انتشار :

سال نو میلادی در انگلیس با تظاهرات ضد اسرائیلی آغاز شد

هم زمان با آغاز سال نو میلادی در انگلیس، حامیان فلسطین در تداوم اعتراض علیه کشتار مردم مظلوم و بی‌دفاع این کشور دست به تظاهرات زده و خواستار آزادی فلسطین شدند.

سال نو میلادی در انگلیس با تظاهرات ضد اسرائیلی آغاز شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، معترضان هم‌زمان با آتش‌بازی‌های سال جدید، در مرکز لندن تجمع اعتراضی برپا کرده و شعارهایی را در حمایت از آتش‌بس فوری در غزه سر دادند. افراد شرکت کننده در این حرکت اعتراضی ضمن حمل پرچم فلسطین، پارچه‌نوشته‌هایی را در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بود: «آتش‌بس در غزه باید سریعاً برقرار شود».

حامیان فلسطین این روزها که به طور معمول زمانی برای گردهمایی‌های خانوادگی در بلوک غرب و پیروان آیین مسیح (ع) است، دست از اعتراض علیه جنایات رژیم صهیونیستی برنداشته و همچنان به خیابان‌ها می‌آیند تا اعلام کنند که از آرمان فلسطین غفلت نکرده‌اند.

شنبه گذشته نیز آن‌ها در خیابان آکسفورد لندن راهپیمایی کرده و در میان ازدحامی از جمعیت خریداران و گردشگران بین‌المللی پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردند. معترضان با سردادن شعارهایی علیه سران رژیم صهیونیستی، خواستار آتش‌بس فوری در غزه شدند.

حامیان فلسطین همچنین در روز سه‌شنبه که به «باکسینگ دی» و تخفیف‌های ویژه کریسمس معروف است، مقابل فروشگاه‌های زنجیره‌ای بین‌المللی تجمع کرده و فریاد آزادی فلسطین را سر دادند.

آن‌ها وارد مرکز خرید وست‌فیلد در شرق لندن شده و مقابل فروشگاه‌هایی همچون زارا (Zara)، اچ‌اندام (H&M) و کافی‌شاپ آمریکایی استارباکس (Starbucks) خطاب به خریداران فریاد می‌زدند: «درحالی که شما سرگرم خرید هستید، مردم در غزه بمباران می‌شوند».

پیشتر سفیر تشکیلات خودگردان فلسطین با انتشار پیامی ویدیویی به مناسبت میلاد حضرت مسیح (ع) از لغو آیین کریسمس در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، در پی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی خبر داد و تصریح کرد که صلح از مسیر تعهد به حق آزادی و برابری فلسطینیان می‌گذرد.

حسام زملط افزود: برای ما دردآور است که کریسمس در زادگاه حضرت مسیح برگزار نمی‌شود. اما [رژیم] اسرائیل جنگ گسترده و بی‌امانی را علیه فلسطین به راه انداخته است. این حملات محدود به ۲ ماه اخیر نیست و طی ۷۵ سال گذشته ادامه داشته است.

او همچنین با انتشار پیامی به مناسبت سال نو میلادی، آرزو کرد که فلسطین در ۲۰۲۴ آزاد شود. سفیر فلسطین در شبکه اجتماعی اکس نوشت: «در حالی که با سال ۲۰۲۳ به‌گونه‌ای دردناک و خونین خداحافظی می کنیم، تنها با یک فکر سال ۲۰۲۴ را آغاز می‌کنیم: آزادی در راه است.» زملط افزود: در سال جدید برای همه شما صلح و عدالت را آرزو می‌کنیم.

آمارها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از مردم انگلیس حامی آتش‌بس فوری در غزه هستند. اما دولت انگلیس از آغاز جنگ غزه با چشم‌پوشی از کشتار فلسطینیان، حمایت تمام عیار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده است.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس با بیان این ادعا که آتش‌بس فوری، نیروهای مقاومت فلسطینی را جسورتر می‌کند، به این شرط که حملات موشکی حماس متوقف و اسرای صهیونیستی آزاد شوند از آنچه آتش‌بس پایدار نامیده، اعلام حمایت کرده است.

او با این حال از سوی افکار عمومی و به ویژه نمایندگان ارشد حزب حاکم این کشور تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد تا با اصلاح موضع بریتانیا نسبت به تحولات فلسطین، از آتش‌بس دائمی در غزه و کمک به پایان بحران انسانی در این باریکه حمایت کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها