کد خبر: 699236
تاریخ انتشار :

افزایش چشمگیر اعضای حزب افراطی جایگزینی برای آلمان

در حالی که نظرسنجی‌ها از افزایش چشمگیر محبوبیت حزب افراطی جایگزینی برای آلمان با رویکردهای ضد اروپایی در بین شهروندان خبر می‌دهد مقامات این حزب هم زمان از افزایش چشمگیر اعضای حزب خود خبر می‌دهند.

افزایش چشمگیر اعضای حزب افراطی جایگزینی برای آلمان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان که این روزها دوران خوب و رو به صعودی را در آلمان سپری کرده و نگرانی های زیادی را در بین احزاب سنتی ایجاد کرده است از افزایش چشمگیر تعداد اعضای خود خبر داده است.

این حزب روز گذشته اعلام کرد که تعداد اعضای آن به شدت افزایش یافته است. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که در حال حاضر تعداد اعضای آن 40131 نفر است که حدود 37 درصد بیشتر از پایان سال 2022 است. یک سال قبل این حزب هنوز 29296 عضو داشت.

این در حالی است که تمام احزاب دیگر که در پارلمان آلمان نماینده داشتند در آن زمان به میزان قابل توجهی اعضای بیشتری داشتند، حزب سوسیال دموکرات با تقریباً 380000 بیشترین اعضا را داشت و حزب لیبرال دموکرت هم حدود 77000 عضو داشت. افزایش اعضای حزب افراطی آلمان با موفقیت های اخیر انتخاباتی آن در سطح ایالتی همراه است.

نظرسنجی های اخیر نشان می دهد که این حزب در سطح فدرال رو به صعود بوده و مرتبا به محبوبیت آن افزوده می شود. بسته به موسسه نظرسنجی، اگر انتخابات فدرال یکشنبه آینده برگزار شود، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در حال حاضر 18 تا 23 درصد آراء شهروندان را به دست می آورد. این باعث شده که این حزب برای اولین بار به دومین نیروی قوی پس از اتحادیه احزاب متحد مسیحی تبدیل شود و حتی پیش از حزب سوسیال دموکرات صدراعظم آلمان قرار گیرد.

در ماه جاری میلادی حزب افراطی جایگزینی برای آلمان امیدوار است که در انتخابات اروپا در ژوئن و به ویژه در انتخابات ایالتی در سپتامبر (زاکسونی، تورینگن، براندنبورگ) دستاوردهای بیشتری کسب کند. سازمان اطلاعات داخلی آلمان این حزب را به عنوان یک پرونده مظنون به جناح راست افراطی طبقه بندی کرده و تحت نظر دارد. انجمن‌های منطقه‌ای این حزب در زاکسن، تورینگن و زاکسن-آنهالت قبلاً به‌عنوان راستگرای افراطی طبقه‌بندی شده‌اند.

نتایج یک نظر سنجی اخیر درباره میزان محبوبیت سیاستمداران آلمانی هم نشان داد که اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان بازنده بزرگ سال است و میزان محبوبیت وی حتی از رئیس حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم کمتر شده است.

اولاف شولتز بیشترین ریزش محبوبیت را داشته است و میزان تایید وی نسبت به نظرسنجی سال گذشته با ده واحد کاهش به 26 درصد رسیده است و این او را در رتبه دوازدهم پس از آلیس وایدل، رهبر حزب افراطی جایگزینی برای آلمان قرار می دهد .

یک رسانه آلمانی هم اخیرا در مطلبی با توجه به چشم انداز خوب موفقیت و صعود حزب افراطی آلمان در انتخابات‌های پیش رو خطر یک زلزله سیاسی در سال 2024 را بیخ گوش آلمان و دولت ائتلافی آن به رهبری اولاف شولتز دانست.

"میشل فریدمن"، روزنامه نگار معروف آلمانی اخیراً در سخنانی گفته است: سال آینده سال حزب افراطی جایگزینی برای آلمان است. او با نگرانی به سال های آینده می نگرد.

اعداد نظرسنجی برای حزب افراطی آلمان که ماه ها بالا بوده است، به نظر پیش لرزه ای برای این زمین لرزه سیاسی است. انفجار بزرگ ممکن است در ماه سپتامبر اتفاق بیفتد اگر این حزب برای اولین بار از زمان تاسیس خود به عنوان برنده یک یا حتی چند انتخابات ایالتی در زاکسن، تورینگن و براندنبورگ ظاهر شود.

به این ترتیب در اول سپتامبر سال جاری هم آلمان در معرض آزمون سیاسی دیگری قرار خواهد گرفت. پارلمان های ایالتی جدید در زاکسن و تورینگن انتخاب می شوند و در 22 سپتامبر نوبت براندنبورگ خواهد بود. در نظرسنجی‌ها، حزب افراطی جایگزینی برای آلمان اخیراً به وضوح در هر سه ایالت پیشتاز بود و در برخی موارد بیش از 30 درصد آراء را کسب کرد. این اولین باری است که این حزب در انتخابات ایالتی پیروز می شود.

افزایش محبوبیت حزب افراطی "جایگزینی برای آلمان با رویکردهای ضد اروپایی نگرانی زیادی را بین سیاستمداران دولتی و مقامات اروپایی ایجاد کرده و حتی برخی پیشنهاد ممنوعیت این حزب را ارائه کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها