کد خبر: 699557
تاریخ انتشار :

وضعیت غزه بحرانی است / بورل هشدار داد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه در سخنانی با تاکید بر دستیابی به آتش‌بس فوری در نوار غزه گفت که ۱۰۰ درصد ساکنان این باریکه با بحران غذا مواجه هستند.

وضعیت غزه بحرانی است / بورل هشدار داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه گفت که هیچ کسی در درگیری منطقه‌ای پیروز نخواهد بود و این موضوع را به اسرائیل اعلام کرده‌ام.

وی در ادامه سخنانش گفت: «من بار دیگر بر ضرورت اقدام دیپلماتیک برای پایان دادن به درگیری تاکید دارم».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت: «ما باید برای آتش‌بس دائمی در نوار غزه و آزادی گروگان‌ها وارد عمل شویم».

بورل گفت: «بر اساس اعلام سازمان برنامه جهانی غذا، ۱۰۰ درصد ساکنان غزه از بحران غذا رنج می‌برند».

وی اضافه کرد: «نمی‌توان غزه را از کرانه باختری جدا کرد و این بخشی از سرزمین‌هایی است که اسرائیل از سال ۱۹۶۷ آنها را اشغال کرده است».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «تنها راه حلی که صلح را محقق خواهد کرد، راه حل دو دولتی است و ۹۰ درصد از اعضای سازمان ملل، راه حل دو دولتی را تایید می‌کنند».

بورل گفت: «نمی‌توان شاهد ادامه درد و رنجی باشیم که زنان، کودکان و غیرنظامیان بی گناه در غزه متحمل می‌شوند».

از سوی دیگر «مارتین گریفیث» رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد عنوان کرده است که غزه پس از بمباران بی‌امان نیروهای رژیم صهیونیستی علیه نیروهای حماس به منطقه‌ای غیرقابل سکونت تبدیل شده است.

گریفیث در بیانیه‌ای عنوان کرده است: سه ماه پس از آغاز حملات ۷ اکتبر غزه اکنون به محل مرگ و ناامیدی تبدیل شده است.

به گفته وی غزه به سادگی غیرقابل سکونت شده است و مردم آن هر روز شاهد حملاتی هستند که موجودیتشان را تهدید می‌کند و در چنین شرایطی جهان تنها نظاره‌گر این تهدیدات است.

وی همچنین خاطرنشان کرده است که جامعه بشر دوستانه اکنون با ماموریتی غیرممکن در حمایت از بیش از دو میلیون نفر فلسطینی آواره در غزه روبرو شده است.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه نیز روز جمعه در گزارشی عنوان کردند، در حالی که بخش اعظم نوار غزه به ویرانه تبدیل شده است، حملات هوایی در طول شب در شهرهای جنوبی خان یونس و رفح و همچنین بخش هایی از مرکز غزه ادامه پیدا کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها