کد خبر: 699675
تاریخ انتشار :

آیفون ۱۵ برای اپل دردسرساز شد

پس از کاهش فروش گوشی‌های آیفون ۱۵ و اقدام بانک بار کلی ز مبنی بر کاهش ارزش‌گذاری سهام اپل، این غول فناوری آمریکا شاهد افت شدید سهام خود بود.

آیفون ۱۵ برای اپل دردسرساز شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، پس از کاهش فروش گوشی‌های آیفون ۱۵ و اقدام بانک بارکلیز مبنی بر کاهش ارزش‌گذاری سهام اپل، این غول فناوری در روز سه‌شنبه شاهد سقوط ۴ درصدی سهام خود بود و این کاهش در روز چهارشنبه نیز ادامه یافت.

به نقل از راشاتودی، این کاهش قیمت سهام که به دلیل کاهش فروش آیفون ۱۵ رخ داد، باعث نگرانی تحلیلگران و سرمایه گذاران در مورد چشم انداز فروش آیفون ۱۶ و پیش بینی‌های گسترده تر برای این صنعت شده است.

تیم لانگ، تحلیلگر بانک بارکلیز، نه تنها در مورد فروش سخت افزارهای اپل بلکه در مورد تجارت بخش خدمات نیز ابراز نگرانی کرد و از سخت‌گیری‌های نظارتی به عنوان یک عامل بالقوه برای این کاهش فروش نام برد.

لانگ پیش‌بینی می‌کند که چالش‌های نظارتی می‌تواند منجر به کاهش رشد بخش خدمات سودآور اپل شود.

با وجود اینکه تیم کوک، مدیر عامل اپل، طی تماس قبلی با سرمایه گذاران بر رشد "بهتر از انتظار" در واحد خدمات تاکید کرد، اما بارکلیز همچنان در مورد قابل اعتماد بودن این رشد در بلندمدت تردید دارد.

بر اساس این گزارش، اقدامات نظارتی نیز ابهامات بیشتری را درباره چشم‌انداز فعالیت اپل ایجاد کرده است چرا که لانگ به تأثیر بالقوه تحقیقات درباره "اپ استورها" (فروشگاه‌های اپلیکیشن) اشاره می‌کند.

این عوامل باعث اتخاذ موضع محتاطانه‌تر از سوی بانک بارکلیز در مورد عملکرد آینده اپل شده است.

نگرانی های پیرامون سهام اپل یک موضوع مختص این شرکت نیست، چرا که شرایط کلی بازار نیز در افت اخیر نقش داشته است.

بازار سهام ایالات متحده عقب نشینی کرده است که نشان دهنده شروع بالقوه افت تا سال ۲۰۲۴ پس از عملکرد قوی در سال قبل است.

شاخص S&P ۵۰۰ نزدیک به ۰.۶ درصد کاهش یافت و میانگین صنعتی داوجونز رشد اندکی را ثبت کرد. شاخص نزدک کامپوزیت نیز که توسط سهام شرکت‌های فناوری هدایت می شود، منجر به زیان شد و نزدیک به ۱.۶ درصد کاهش یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها