کد خبر: 699681
تاریخ انتشار :

تشدید حملات پهپادی روسیه به خطوط مقدم نبرد با اوکراین

سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه از تغییر تاکتیک حملات پهپادی روسیه خبر داد و گفت، روسیه در حملات تازه خود از پهپادهای متفاوتی استفاده می‌کند.

تشدید حملات پهپادی روسیه به خطوط مقدم نبرد با اوکراین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «یوری ایحنات» سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه اذعان کرد که حملات پهپادهای روسیه به مناطق خط مقدم تشدید شده است.

به گزارش وبگاه «صدای اوکراین» احنات گفت: «حملات پهپادی روسیه از یک الگوی آشنا پیروی می‌کند.»

به گفته او، تمرکز حملات هواپیماهای بدون سرنشین روسیه از شب سال نو به این سو به مناطق خط مقدم منتقل شده است.

وی مدعی شد که در مجموع ۲۱ پهپاد رهگیری شدند و برخی نیز به اهداف اوکراین آسیب رساندند.

چندی قبل، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که پهپادهای روسی «لانست» به عنوان یکی از قوی‌ترین تسلیحات در زرادخانه روسیه به دنبال عبور از پدافند هوایی اوکراین هستند. این پهپاد توسط شرکت روسی «زالا ارو» تولید می‌شود. روسیه عمدتاً از پهپادهای لانست برای حمله به اهداف دور دست استفاده می‌کند به همین دلیل، استفاده از آن‌ها در عملیات شناسایی و حمله به توپخانه اوکراین به طور فزاینده‌ای افزایش پیدا کرده است.

ایحنات گفت که روسیه در حال تنظیم نقاط کانونی حملات خود در مناطق خط مقدم با پهپادهایی است که مسیرهای متفاوتی را پرواز می‌کنند.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که در شبانه روز گذشته، روس‌ها ۲۸ پهپاد را بر فراز اوکراین به پرواز درآورند و ۲۱ فروند از آن‌ها توسط نیروهای پدافند هوایی رهگیری شدند.

روسیه از عزم خود در ساخت هزاران پهپاد در سال‌های آتی خبر داده است. این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۳۲۰۰۰ پهپاد تا سال ۲۰۳۰ تولید کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها