کد خبر: 700421
تاریخ انتشار :

افشای تنش پنهان میان نتانیاهو و گالانت؛ کابینه جنگی که مهدکودک است!

یکی از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی، خروج یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم از جلسه کابینه جنگ به دلیل ممانعت از ورود رئیس دفترش به جلسه را رفتاری بچه‌گانه خواند و خواستار توقف چنین رفتارهایی شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تالی گوتلیف، از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) از حزب لیکود، عصر شنبه با انتشار توییت جدیدی در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس»، رفتار گالانت و ترک کردن جلسه کابینه جنگ را با وجود بازگشتش به جلسه در بخش دوم آن، بچه‌گانه خواند و نوشت، «چگونه می‌توانی به کابینه کوچکی اعتماد کنی که اعضایش همانند بچه‌ها در مهد کودک رفتار می‌کنند؟ آیا فرد بالغ و مسوولی اینجا نیست که مردم را به مقررات فرابخواند؟ شما در حال جنگ هستید.»

این عضو کنست در ادامه به انتقاد از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت و نوشت، «آیا وزیر ارتش نمی‌تواند همراه با معاونش که دست راستش محسوب می‌شود، بیاید؟»

 

به گزارش سایت «الخلیج۳۶۵»، گالانت عصر شنبه جلسه کابینه جنگ را به دلیل مخالفت نتانیاهو با حضور شاهار کاتاس، معاون گالانت که دست راست او محسوب می‌شود، ترک کرد اما در بخش دوم جلسه بازگشت.

وب‌سایت عبری «واللا» این اتفاق را افشای تنش پنهان میان نتانیاهو و گالانت توصیف کرد و نوشت، گالانت در حالی که سالن را ترک می‌کرد، به نتانیاهو نگاه کرد و گفت، «از مانع‌تراشی  در کار من دست بردارید.»

این اتفاق در پی تنش‌های مستمر و روبه‌فزونی میان نتانیاهو و گالانت و دفاتر هر دو از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه رخ می‌دهد.

همچنین دفتر نتانیاهو گهگاه از تایید مجوز ورود رئیس دفتر گالانت امتناع کرده و این مساله موجب کشمکش‌های دوره‌ای میان دو طرف می‌شود. همینطور نتانیاهو مانع از حضور رئیس موساد و رئیس شاباک در گفت‌وگوهای استراتژیک درباره موضوع صهیونیست‌های بازداشت‌شده در نوار غزه شده و یا به آن دو اجازه دیدار با وزیر جنگ را نمی‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها