کد خبر: 700455
تاریخ انتشار :

دستگیری 5875 فلسطینی توسط ارتش رژیم اسرائیل

صد آنلاین | یک سازمان غیر دولتی روز یکشنبه اعلام کرد از زمان شروع عملیات «طوفان الاقصی» در غزه تاکنون 5875 فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی دستگیر شده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، یک سازمان غیردولتی روز یکشنبه اعلام کرد که 5875 فلسطینی در حملات ۱۰۰ روزه ارتش رژیم صهیونیستی به کرانه باختری  بازداشت شده‌اند.

«انجمن اسرای فلسطین» در بیانیه ای اعلام کرد: «۳۳۵ کودک و ۲۰۰ زن در میان بازداشت شدگان هستند.»

 

 

 

این سازمان اعلام کرد که بیش از ۲۸۵۶ فلسطینی بدون محاکمه یا اتهام از ۷ اکتبر به این سو در بازداشت هستند.  

در ادامه این بیانیه آمده است: «این رقم شمار زندانیان در زندان‌های اسرائیل را به بیش از ۳۲۹۰ فلسطینی می‌رساند».

بر اساس آمار منتشر شده از سوی گروه‌های امور زندانیان، در حال حاضر دستکم ۸۸۰۰ فلسطینی در زندان‌های اسرائیل نگهداری می‌شوند.

سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده که ۸۵ درصد از جمعیت غزه در حال حاضر به دلیل کمبود شدید غذا، آب سالم و دارو آواره شده‌اند و ۶۰ درصد زیرساخت‌های غزه آسیب دیده یا ویران شده است.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، از افزایش شمار شهدای فلسطینی خبر داد. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی به ۲۳ هزار و ۹۶۸ نفر رسیده و تعداد مجروحان به ۶۰ هزار و ۵۸۲ نفر افزایش یافته است.

«اشرف القدره» سخنگوی این وزارتخانه گفت که رژیم اشغالگر بعد از گذشت ۱۰۰ روز از تجاوز به نوار غزه، عامدانه محله‌های مسکونی و مردم فلسطین را هدف قرار داده است.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه در ادامه اضافه کرد که تاکنون ۳۳۷ نفر از نیروهای کادر درمان در غزه به شهادت رسیده‌اند و ۹۹ نفر دیگر در شرایط سختی تحت بازداشت قرار دارند.

القدره اعلام کرد به ۱۵۰ مرکز درمانی در غزه حمله شده و ۳۰ بیمارستان دیگر امکان فعالیت ندارند و قادر به خدمات‌رسانی به مردم نیستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها