کد خبر: 700480
تاریخ انتشار :

حمله یمن به ناو آمریکایی در دریای سرخ

صد آنلاین | ارتش یمن با موشک کروز به ناو آمریکایی در دریای سرخ حمله کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، یمن یک ناو آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داد.

سنتکام با انتشار بیانیه‌ای از رهگیری و انهدام یک موشک شلیک‌شده از یمن در دریای سرخ خبر داد.

حساب ایکس فرماندهی مرکزی نظامیان آمریکایی در خاورمیانه «سنتکام»، امروز «دوشنبه، ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲» با انتشار بیانیه‌ای از رهگیری و انهدام یک موشک شلیک‌شده از یمن در دریای سرخ خبر داد.

فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا (سنتکام) اعلام کرد روز گذشته، یکشنبه «24 دی ماه 1402» یک موشک از مناطق تحت کنترل ارتش یمن به سمت ناوشکن آمریکایی «لابون» در جنوب دریای سرخ شلیک شده است. 

در همین ارتباط سنتکام بامداد دوشنبه اعلام کرد که «در ۱۴ ژانویه، تقریباً ساعت ۴:۴۵ بعد از ظهر (به وقت صنعا)، یک موشک کروز ضدکشتی از مناطق تحت کنترل نیروهای یمنی در این کشور به سمت ناو یواس‌اس لابون (دی‌دی‌جی -۵۸) که در دریای سرخ جنوبی در حال عملیات بود، شلیک شد.»

در ادامه این بیانیه آمده است که این موشک در نزدیکی سواحل حدیده توسط هواپیماهای جنگنده آمریکایی سرنگون شده و تلفات یا خسارتی گزارش نشده است.

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه انگلیس گفته بود که اگر یمنی‌ها به حملات خود به کشتی‌ها در دریای سرخ ادامه دهند، لندن دوباره می‌تواند به آنها در یمن حمله کند.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه هشدار داد که اگر این اقدام یمنی‌ها در ایجاد اختلال در تردد کشتی‌های کانتینری ادامه پیدا کند، می‌تواند قیمت‌ها را در کشورش افزایش دهد.

کامرون در ساندی تلگراف در این خصوص مدعی شد: این حملات هوایی پیامی را به یمنی‌ها ارسال کرد که ما مصمم هستیم حملات آنها را در دریای سرخ متوقف کنیم. ما با متحدان کار خواهیم کرد و همیشه از آزادی دریانوردی دفاع خواهیم کرد!

این در حالیست که روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی اعلام کرده بود که حمله‌های آمریکا و انگلیس به یمن، تنها یک سوم قوای انصارالله برای حمله پهپادی و موشکی به کشتی‌های عبوری از دریایی سرخ را کاهش داده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد که حمله‌های واشنگتن و لندن به مواضع انصارالله یمن طی روزهای پنجشنبه و جمعه، هرچند به اهداف اصابت کرده اما توانمندی‌های تهاجمی این جنبش را چندان تحت‌تاثیر قرار نداده است زیرا عمده توانمندی و ادوات تهاجمی آنها قابل جابه‌جایی بوده و به‌راحتی می‌توان آنها را به مکان دیگری منتقل یا مخفی کرد.

سنتکام پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که یمن از نهم نوامبر (۱۸ آبان)، ۲۷ بار به کشتی‌های عبوری از دریای سرخ حمله کرده است.

ارتش ملی یمن پیش‌تر اعلام کرده بود که به کشتی‌های متعلق یا وابسته به اسرائیل که قصد عبور از دریای سرخ و آبراهه‌های حیاتی این دریا را دارند، حمله خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها