کد خبر: 700648
تاریخ انتشار :

فرمانده ارشد ارتش اسرائیل: دستاوردهای غزه رو به فرسایش هستند

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی به مقام‌های سیاسی هشدار داده که دستاوردهای حاصل‌شده در غزه به دلیل نداشتن طرحی برای آینده غزه بعد از جنگ رو به فرسایش هستند.

فرمانده ارشد ارتش اسرائیل: دستاوردهای غزه رو به فرسایش هستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کانال 13 اسرائیل گزارش داد هرزی هالوی، رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم به مقام‌های سیاسی هشدار داده که دستاوردهای حاصل‌شده در غزه به دلیل نداشتن طرحی برای آینده غزه بعد از جنگ رو به فرسایش هستند.

هالوی به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم گفته است: «شاهد فرسایش دستاوردهایی هستیم که تا به حال به دست آورده‌ایم چون هیچ راهبردی برای روز بعد [از جنگ] وجود ندارد.

هالوی همچنین گفته است: «این امکان وجود دارد که مجبور شویم به مناطقی که قبلاً جنگ را در آنها به اتمام رسانده‌ایم بازگردیم.»

بیشتر بخوانید

قطر: اگر خواستار حل وضعیت دریای سرخ هستیم ابتدا باید بحران غزه را حل کنیم

آفریقای جنوبی از آمریکا و انگلیس بابت مشارکت در نسل‌کشی غزه شکایت می‌کند

محدودیت‌های اسرائیل کمک‌ رسانی به غزه را مختل کرد

ارتش اسرائیل ادعا می‌کند علملیات‌های اولیه خود را در شمال غزه به اتمام رسانده و به زودی عملیات جنگی‌اش در خان‌یونس اتمام خواهد رساند.

کابینه امنیتی تا کنون چندین بار برای بررسی آینده غزه بعد از اتمام جنگ تشکیل جلسه داده اما این جلسات هر بار به دلیل اختلافات شدید میان مقام‌های نظامی و امنیتی بی‌سرانجام مانده‌اند.

تحلیلگران می‌گویند ارتش این رژیم تا کنون نتوانسته است به اهداف تعیین‌شده خود در غزه دست پیدا کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها