کد خبر: 700883
تاریخ انتشار :

هرج و مرج و اختلال در کشورهای اروپایی به دلیل سرما و یخبندان زمستانی

رسانه‌ها از اختلال در حرکت قطارها، هواپیماها و اتوبوس‌ها و هرج و مرج شدید در بسیاری کشورهای اروپایی به دلیل برف و طوفان و یخبندان زمستانی خبر دادند.

هرج و مرج و اختلال در کشورهای اروپایی به دلیل سرما و یخبندان زمستانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "پاسایر نوسه پرسه" در مطلبی به اختلال و هرج و مرج گسترده دربسیاری کشورهای اروپایی به دلیل بارش برف و یخبندان زمستانی اشاره کرده و نوشت: در نروژ، سوئد و دانمارک، آب و هوای زمستانی باعث هرج و مرج در تردد قطار، خودرو و حمل و نقل هوایی شده است.

بارش برف و باد شدید باعث هرج و مرج و ترافیک شدید در جنوب اسکاندیناوی شده است. به گزارش خبرگزاری NTB، در چندین شهر در جنوب شرقی نروژ - از جمله اسلو پایتخت این کشور همه تردد اتوبوس‌ها صبح چهارشنبه متوقف شد. بر این اساس، چندین مدرسه در این منطقه به دلیل عدم دسترسی دانش آموزان و معلمان به به دلیل شرایط سخت جوی، تعطیل مانده اند.

اپراتور فرودگاه اسلو در برابر ایستگاه رادیویی NRK تایید کرد که در فرودگاه اسلو، حمل و نقل هوایی در اوایل بعد از ظهر روز گذشته به طور موقت به طور کامل متوقف شد.

در جنوب سوئد، خدمات قطار در مسیرهای متعدد روز چهارشنبه به دلیل طوفان متوقف شد. این خبر در وب سایت اداره حمل و نقل Trafikverket اعلام شد. به گزارش خبرگزاری تی تی، تصادفات متعددی در بزرگراه ها رخ داده است اما تا ظهر روز گذشته هیچ مصدومی گزارش نشده است. پلیس به TT گفت: در فرودگاه گوتنبرگ، یک هواپیما قبل از بلند شدن از جاده خارج شد و در برف گیر کرد.

در دانمارک هم پلیس صبح چهارشنبه از رانندگان در شرق یوتلند خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

بارش برف سنگین و یخبندان همچنین منجر به هشدار قرمز در بسیاری از مناطق آلمان شد و مرکز و جنوب این کشور به ویژه تحت تأثیر قرار گرفته اند. تمامی پروازها در فرودگاه فرانکفورت به حالت تعلیق درآمده است.

در جنوب غربی آلمان، باران یخ زده صبح چهارشنبه باعث یخ زدگی و لغزندگی شدید جاده ها شد. به طور کلی، سازمان هواشناسی آلمان در مورد خطر بسیار بالای یخبندان به دلیل باران های یخ زده در ایالت های فدرال راینلاند-فالتز، هسن، زارلند، زاکسن، تورینگن و همچنین بادن-وورتمبرگ و بایرن در جنوب این کشور هشدار داد.

کارشناسان هواشناسی اعلام کردند که باید از ماندن در فضای باز و رانندگی در طول روز خودداری شود. به گفته آن ها خطر بزرگی برای زندگی و اندام ها در این شرایط وجود دارد.

هشدار قرمز در سراسر بایرن هم وجود دارد. در برخی از مناطق وضعیت حتی بحرانی تر است و هشدار بنفش، هشدار رسمی در مورد طوفان شدید اعمال شده است. به گفته مسئولان، قطعی برق در ارتباطات سیار نیز محتمل است. در منطقه اداری باواریا در فرانکونیای میانه و بسیاری از شهرها و مناطق دیگر، آموزش حضوری در مدارس به دلیل هوای زمستانی لغو شد.

پلیس بادن-وورتمبرگ، بایرن و همچنین در زارلند - که در منتهی الیه جنوب غربی آلمان است قبلاً تصادفات رانندگی بسیاری را گزارش کردند. رانندگان پس از تصادف صبحگاهی در بزرگراه A6 در سارلند به مدت سه ساعت در وسایل نقلیه خود گیر کردند. بیش از 80 تصادف تنها در زارلند رخ داده است.

همچنین هشداری برای جنوب ایالت غربی نوردراین-وستفالن به دلیل بارش شدید برف وجود دارد. مدارس در منطقه آخن، کلن، اولپ و وینتربرگ برای احتیاط تعطیل باقی ماندند. در هسن نیز در بسیاری از مدارس کلاس حضوری وجود ندارد.

بر اساس این شرایط جوی در فرودگاه فرانکفورت، بزرگترین مرکز ترافیک هوایی آلمان، تقریباً 600 پرواز از 1047 پرواز برنامه ریزی شده لغو شده است. یک سخنگوی این فرودگاه گفت که دیگر نمی توان دستگاه ها را به طور ایمن یخ زدایی کرد. بسیاری از فرود هواپیماها نیز لغو شد.

در فرودگاه مونیخ، 254 مورد از 650 پرواز و فرود برنامه ریزی شده لغو شد. فرودگاه ساربروکن فعالیت خود را متوقف کرده است. خرابی های جداگانه ای در فرودگاه پایتخت برلین وجود دارد.

مسافران همچنین باید برای ایجاد اختلال در دویچه بان و شرکت های اتوبوسرانی آماده شوند. راه آهن هشدارهای مربوطه را در وب سایت خود منتشر کرد. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، حداکثر سرعت قطارهای سریع السیر ICE به 200 کیلومتر در ساعت کاهش یافت. بسیاری از قطارهای ICE بین اشتوتگارت یا فرانکفورت و پاریس پایتخت فرانسه هم متوقف شده اند.

شروع زمستان همراه با برف و باران و یخبندان منطقه مرزی فرانسه با آلمان را نیز تحت تاثیر قرار داده است. تصادفات و اختلالات ترافیکی در آلزاس و لورن رخ داد. تردد کامیون ها در مسیرهای اصلی ممنوع است. روزنامه "Le Républicain Lorrain" گزارش داد که در اثر برخورد رو به رو بین دو خودرو در نزدیکی لانگوی اواخر عصر سه شنبه یک زن جوان کشته و سایر مسافران به شدت مجروح شدند.

در نیمه شمالی فرانسه، هشدار آب و هوای شدید برای 31 بخش اعمال می شود. پیش بینی می شود تا 20 سانتی متر برف و شرایط جاده ای دشوار در بسیاری مناطق شکل گیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها