کد خبر: 701624
تاریخ انتشار :

برگزاری اعتراضات ضد صهیونیستی در شهرهای مختلف اروپایی

در شهرهای رم، میلان و مادرید هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند و با وجود ممنوعیت اعتراضات، علیه اسرائیل و حملات خشونت بار این رژیم به نوار غزه اعتراض کردند.

برگزاری اعتراضات ضد صهیونیستی در شهرهای مختلف اروپایی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت"، در چندین شهر اروپایی، بسیاری از شهروندان علیه اسرائیل تظاهرات کردند.

این اعتراضات در مادرید، رم و میلان برگزار شد. حامیان فلسطینی ها در بسیاری از نقاط علیه اسرائیل تظاهرات کرده‌اند. با وجود ممنوعیت رسمی، چندین هزار نفر در روز به اصطلاح یادبود هولوکاست در رم به خیابان ها آمدند. به گفته پلیس، صدها نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات در شهرهای مختلف دیگر شرکت کردند. این اعتراضات تقریباً در اکثر مناطق به صورت صلح آمیز برگزار شد. در میلان که حدود 1200 نفر به خیابان ها آمدند درگیری هایی با پلیس رخ داد.

پس از درخواست دولت راستگرای رم، مقامات مسئول برای جلوگیری از شعارهای نفرت انگیز علیه اسرائیل محدودیت هایی را علیه این اعتراضات ایجاد کردند.

همچنین هزاران نفر در مادرید، پایتخت اسپانیا علیه اقدامات ارتش اسرائیل در نوار غزه تظاهرات کردند. در این راهپیمایی اعتراضی، شرکت کنندگان بنرهایی را حمل کردند که روی آن نوشته شده بود «نسل کشی در فلسطین را متوقف کنید». بسیاری پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردند. به گفته مقامات، حدود 20000 نفر در این تظاهرات شرکت کردند. تظاهرکنندگان شعارهایی از جمله تحریم ها علیه اسرائیل کجاست؟ سر دادند و برخی خواستار تحریم اسرائیل شدند.

اسپانیا یکی از شدیدترین منتقدان عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در نوار غزه در اتحادیه اروپا است. در سطح بین‌المللی، از اسرائیل مکرراً خواسته شده است که از جمعیت غیرنظامی بهتر محافظت کند و اجازه کمک‌های اضطراری را بدهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها