کد خبر: 701767
تاریخ انتشار :

افشای نشست محرمانه ۳ کشور عربی و تشکیلات خودگردان در ریاض درباره «روز بعد از جنگ غزه»

وبسایت آمریکایی اکسیوس از نشست محرمانه مقامات امنیتی ۳ کشور عربی و تشکیلات خودگردان فلسطین در ریاض درباره روز بعد از جنگ غزه خبر داد.

 افشای نشست محرمانه ۳ کشور عربی و تشکیلات خودگردان در ریاض درباره «روز بعد از جنگ غزه»
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک رسانه آمریکایی فاش کرد که یک نشست محرمانه میان مقامات ارشد عربستان، مصر، اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین 10 روز قبل در ریاض برگزار شده و حاضران در این نشست درباره روز بعد از جنگ غزه گفت‌وگو کرده بودند.

به گزارش النشره، وبسایت آمریکایی اکسیوس به نقل از چند منبع آگاه گزارش داد که در این دیدار مساعد بن محمد العیبان، مشاور امنیت ملی عربستان، ماجد فرج، رئیس اطلاعات تشکیلات خودگردان فلسطین، عباس کامل، مدیر سازمان اطلاعات مصر و محمد رسول الکیلانی، مدیر سازمان اطلاعات اردن حضور داشتند.

به گفته این منابع، مسئولان آمریکایی و اسرائیلی از روند این نشست و محتوای آن از طریق برخی حاضران مطلع شدند. روسای دستگاه‌های امنیتی عربستان، مصر و اردن به همتای خود در تشکیلات خودگردان گفتند که این تشکیلات برای فعال کردن رهبری سیاسی خود نیاز به اصلاحات جدی دارد.

بر اساس این گزارش، یکی از منابع آگاه اعلام کرد که عربستان، مصر و اردن تاکید کردند انجام این اصلاحات ضروری است تا تشکیلات خودگردان بتواند بعد از جنگ بر غزه حکومت کند. مشاور امنیت ملی عربستان در این نشست گفت که کشورش همچنان به حرکت به سمت عادی‌سازی مناسبات با اسرائیل در برابر اقدامات عملی و غیرقابل بازگشت از سوی این رژیم اهتمام دارد تا مقدمات تشکیل کشور مستقل فلسطینی فراهم گردد.

بیشتر بخوانید

حمدان: پایان خوشی برای صهیونیست‌ها در جنگ نیست/ جهانیان به دوره «پسا اسرائیل» فکر کنند

سرگردانی صهیونیست‌ها در چهارمین ماه جنگ غزه/ از اهدافِ شکست‌خورده تا سناریوهای تاریک برای روزِ بعد از جنگ

سفارتخانه‌های عربستان و مصر در آمریکا پاسخی به سوالاتی که درباره این نشست شده بود ندادند و هنوز واکنشی نداشته‌اند.

این گونه نشست‌ها و نیز طرح‌های خیالی آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدان آنها برای اداره غزه بعد از جنگ درحالی است که مردم و مقاومت فلسطین تاکید کرده‌اند این خود فلسطینی‌ها هستند که برای سرنوشتشان تصمیم می‌گیرند و به هیچ طرفی از جمله تشکیلات خودگردان اجازه نمی‌دهند پشت تانک‌های آمریکایی و اسرائیلی وارد غزه شده و حکومت واهی خود را در این منطقه تشکیل دهند.

در همین زمینه چند روز قبل «اسامه حمدان» از رهبران ارشد جنبش حماس اعلام کرد: ما صراحتاً می‌گوییم که هیچ قیمومیتی بر ملت ما وجود نخواهد داشت و ما هرگز به چیزی کمتر از برپایی کشور مستقل فلسطین با همه حاکمیت آن به‌پایتختی قدس راضی نمی‌شویم. هیچ یک از تلاش‌ها برای ایجاد یک تشکیلات خیالی فلسطینیِ بدون محتوا به نتیجه نمی‌رسد و به همه کسانی که چنین پیشنهادات متوهمانه‌ای ارائه می‌دهند توصیه می‌کنیم وقتشان را تلف نکنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها