کد خبر: 702068
تاریخ انتشار :

کریدور شمال - جنوب، محور مذاکرات صفری با مقامات روسیه

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران در دیدار با دستیار رئیس جمهور و معاون وزیر حمل و نقل روسیه بر اجرا کردن موافقت نامه ساخت راه آهن رشت - آستارا تاکید کرد.

کریدور شمال - جنوب، محور مذاکرات صفری با مقامات روسیه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، «مهدی صفری»، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه ایران که جهت شرکت در نخستین نشست نمایندگان کشورهای عضو بریکس در سال 2024 در مسکو حضور دارد، روز گذشته در ملاقات‌های جداگانه با دو نفر از مسئولان دولت روسیه، موضوع امضا قرارداد اجرایی موافقت نامه ساخت راه آهن رشت - آستارا را که در اردیبهشت ماه سال‌جاری در تهران به امضا وزرای حمل و نقل دو کشور رسید، مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

در این جلسات که «کاظم جلالی»، سفیر ایران در روسیه نیز حضور داشت، صفری در دیدار با «لویتین»، دستیار رییس جمهور و «ازبروف»، معاون وزیر حمل و نقل روسیه با اشاره به تاکید روسای جمهور دو کشور مبنی بر تسریع در آغاز اجرای عملیات ساخت این مسیر از راهگذر بین المللی شمال - جنوب، بر حل وفصل هر چه سریعتر مسایل باقیمانده در راستای امضا قرارداد اجرایی موافقتنامه تاکید نمود.

مقامات روسی نیز ضمن اشاره به مذاکرات کارشناسی با همتایان ایرانی خود و مشکلات موجود، خواستار رفع موانع موجود شدند که صفری نیز بر پیگیری موضوع از مقامات مسئول ایرانی تا زمان رفع چالش‌ها تاکید کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها