کد خبر: 702125
تاریخ انتشار :

رهبر انصار الله: نفرین غزه، گریبان آمریکا و اسرائیل را می‌گیرد

صد آنلاین | رهبر معنوی انقلاب یمن با اشاره به دست داشتن آمریکا و غرب در کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی، تأکید کرد که اگر حقوق بشر و حقوق بین‌الملل در تضاد با منافع آمریکا و اسرائیل باشد، دیگر هیچ اعتباری برای آنان ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، سید عبدالملک بدر الدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و جنبش انصارالله امروز پنجشنبه با اشاره به مسئولیت دینی و انسانی این کشور در قبال مردم غزه، گفت: درد و رنج و مظلومیت غزه، نفرینی است که گریبان آمریکا، اسرائیل و حامیان آنان را خواهد گرفت.

الحوثی با اشاره به اینکه دشمن اسرائیلی، پس از بازداشت مردم فلسطین، آنان را در نهایت خونسردی به شهادت می‌رساند،  تأکید کرد: دشمن با موشکها و خمپاره‌های آمریکا، انگلیس و آلمان، مردم غزه را می‌کُشد. دشمن حتی بیمارستها را اهداف اصلی عملیات نظامی خود اعلام می‌کند که نشانگر ورشکستگی اخلاقی و انسانی آن است.

 

 

وزارت بهداشت غزه امروز (۱۲ بهمن) و با گذشت ۱۱۸ روز از جنگ در این منطقه، از افزایش شهدا به ۲۷۰۱۹ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۶۶۱۳۹ نفر خبر داد.

به گفته این وزارتخانه طی ۲۴ ساعت گذشته ارتش رژیم اشغالگر دست به ۱۵ جنایت جدید علیه غیرنظامیان زده که ۱۱۸ شهید و ۱۹۰ زخمی به جا گذاشته است.د

ر ادامه این گزارش آمده است که بیش از هفت هزار نفر همچنان زیر آوار هستند و ارتش اسرائیل به امدادگران اجازه دسترسی به آن‌ها را نمی‌دهد.

شبکه خبری المسیره به نقل از رهبر انقلاب یمن گزارش داد،  اسرائیل نمی‌خواهد در بیمارستانهای غزه کسی مانده باشد که به ملت فلسطین خدمات درمانی ارائه کند و به همین دلیل، محاصره نوار غزه، همچنان ادامه دارد و حتی برخی از مردم در اردوگاههای آوارگان، از گرسنگی می‌مییرند.

وی با بیان اینکه اگر حقوق بشر و حقوق بین‌الملل در تضاد با منافع آمریکا و اسرائیل باشد، دیگر هیچ اعتباری برای آنان ندارد، تصریح کرد: علاوه بر قتل و کشتار و تخریب، دشمن، آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) را هدف قرار می‌دهد. حمله علیه آنروا هم پس از رأی دادگاه لاهه بود که طی آن، خواستار توقف کشتار جمعی در غزه شده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها