کد خبر: 702317
تاریخ انتشار :

حماس: تجاوز آمریکا به یمن منطقه را به سمت بی ثباتی می‌برد

جنبش مقاومت فلسطین در واکنش به حملات مجدد آمریکا و انگلیس به خاک عراق، اعلام کرد که تجاوز آمریکا به یمن منطقه را به سمت بی ثباتی می‌برد.

حماس: تجاوز آمریکا به یمن منطقه را به سمت بی ثباتی می‌برد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای تجاوز مجدد آمریکا و انگلیس به خاک یمن را محکوم و تاکید کرد این حملات تجاوز آشکار به حاکمیت دولت یمن است.

جنبش مقاومت فلسطین افزود که تجاوز به خاک یمن تنش‌ها را تشدید و منطقه را به سمت ناآرامی و بی‌ثباتی بیشتری سوق خواهد داد که مسئولیت کامل پیامدهای آن به عهده واشنگتن و اشغالگران رژیم صهیونیستی است.

جنبش حماس اظهار داشت: از موضع اصیل یمن در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تقدیر می‌کنیم و از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی درخواست می‌کنیم که موضع قاطعی در برابر تجاوزات آمریکا اتخاذ کنند. 

جنبش مقاومت فلسطین همچنین از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواست اقدامات عملی برای توقف تجاوزات صهیونیستی در غزه اتخاذ کنند.

در یکصدو بیست‌ویکمین روز عملیات طوفان الاقصی، آمریکا و انگلیس در تهاجمی مشترک صعناء و چند استان دیگر یمن را آماج تهاجم هوایی خود قرار دادند. 

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز یکشنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ساعات گذشته متجاوزین آمریکایی و انگلیس 48 بار مناطقی در شهر صنعا و استان‌های صنعا، الحدیده، صعده، بیضاء، تعز و لحج را هدف قرار داده‌اند.

او گفت که این گونه حملات مانع از این نخواهد شد که نیروها و ملت یمن دست از حمایت دینی و انسانی خود از فلسطینیان در برابر اشغالگری و جنایات صهیونیست‌ها بردارند و حملات متجاوزین بی‌پاسخ نخواهد ماند.

آمریکا و انگلیس هم در بیانیه ای مشترک مدعی هدف قرار دادن 36 هدف در 13 نقطه در خاک یمن شدند.  

سی ان ان همچنین به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد که در این حملات مراکز فرماندهی و انبارهای تسلیحاتی ارتش یمن را هدف قرار داده است. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها