کد خبر: 702331
تاریخ انتشار :

اسلام‌آباد: افغانستان و مردم آن تهدیدی برای پاکستان نیستند

نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان اظهار داشت اسلام‌آباد افغانستان و مردم آن را تهدیدی برای پاکستان نمی‌داند.

اسلام‌آباد: افغانستان و مردم آن تهدیدی برای پاکستان نیستند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «انورالحق کاکر» نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان در گفتگو با «خیبرنیوز» گفت این بر عهده مردم افغانستان و سران آن است که در مورد آینده خود تصمیم بگیرند و اما پاکستان به عنوان یک کشور برادر و همسایه به حمایت از همه تلاش‌های جهانی برای یک افغانستان باثبات از نظر سیاسی و اقتصادی ادامه خواهد داد.

کاکر با تأکید بر اینکه اسلام‌آباد افغانستان و مردم این کشور را تهدیدی برای پاکستان نمی‌داند، تصریح کرد پاکستان انتظار دارد هیچ تهدید و آسیبی از خاک افغانستان متوجه این کشور نشود.

نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان اضافه کرد این کشور به‌طور صریح نگرانی‌های خود را در مورد حضور عناصر تروریستی و دست داشتن آنها در اقدامات تروریستی به حکومت طالبان منتقل کرده و آنها نیز این نگرانی‌ها را درک می‌کنند.

وی اظهار داشت افغانستان از موقعیت مهمی در منطقه برخوردار است و پاکستان به عنوان همسایه مایل است این اهمیت را با حمایت از همه تلاش‌های جهانی برای ثبات سیاسی و اقتصادی در افغانستان افزایش دهد.

کاکر در پاسخ به پرسشی درباره سفر «فضل الرحمان» رئیس حزب «جمعیت علمای اسلام پاکستان» به افغانستان گفت این سفر خصوصی بوده و در این مورد اظهار نظری نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید

احتمال تمدید 2 ماهه اقامت پناهجویان افغان در پاکستان

میانجیگری طالبان در برقراری آتش‌بس پاکستان

گفتگوی وزیر دفاع طالبان با نمایندگان ایران، چین و پاکستان

نخست‌وزیر دولت موقت پاکستان گفت: فرصت‌های بزرگی وجود دارد که می‌تواند به عنوان یک موقعیت برد-برد برای همه باشد؛ پروژه‌های ارتباطی بزرگ منطقه‌ای مانند خط راه آهن، تاپی و پروژه‌های دیگر به طور مساوی برای هر دو کشور و کل منطقه مفید خواهد بود.

«مولوی عبدالکبیر» معاون نخست وزیر حکومت طالبان پیش از این در دیدار با «مولوی فضل الرحمان» رهبر جمعیت علمای اسلام پاکستان در کابل گفته بود خطری از افغانستان متوجه پاکستان نیست و این کشور به جای ادعا و تبلیغات منفی رسانه‌ای درباره واقعیت‌ها گفتگو کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها