کد خبر: 702414
تاریخ انتشار :

آلمان بدون حمایت آمریکا ارسال تسلیحات برای اوکراین را در دستور کار قرار می‌دهد

آلمان که بعد از آمریکا در رتبه دوم کشورهای ارسال کننده تسلیحات برای اوکراین قرار دارد، اعلام کرده که بدون حمایت آمریکا در حال آماده سازی بسته عظیم تسلیحاتی برای این کشور است.

آلمان بدون حمایت آمریکا ارسال تسلیحات برای اوکراین را در دستور کار قرار می‌دهد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، آلمان بدون ایالات متحده آمریکا در حال آماده سازی تسلیحات عظیم برای اوکراین است.

به نوشته رسانه ها آلمان می خواهد اوکراین را به تانک های کافی برای واحدهای بزرگ مجهز کند . تمرکز بر روی تانک های اصلی نبرد لئوپارد 1 و خودروهای جنگی پیاده نظام Marder است.

آلمان در رتبه دوم هزینه های ارسال تسلیحات به اوکراین بسیار پس از ایالات متحده آمریکازقرار دارد ،اما بسیار جلوتر از سایر اعضای ناتو است.

به گزارش "ژورنال heute" ZDF، جمهوری فدرال آلمان تاکنون تسلیحاتی به ارزش 17.13 میلیارد یورو به نیروهای مسلح اوکراین (از 31 ژانویه) تحویل داده است. آمریکایی ها هم تسلیحات و سایر ادوات به ارزش 43.86 میلیارد یورو برای این کشور فراهم کردند. بریتانیا با سرمایه گذاری 6.57 میلیارد یورو در رتبه سوم قرار دارد.

ایتالیا (0.69 میلیارد یورو) و فرانسه (0.54 میلیارد یورو) در مورد حمایت از اوکراین بسیار عقبتر از آلمان هستند، به همین دلیل است که اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان اخیراً حتی از شرکای ناتو و اتحادیه اروپا علنا ​​در این باره انتقاد کرد. در حالی که کمک های نظامی ایالات متحده در حال حاضر توسط جمهوریخواهان از جبهه دونالد ترامپ در کنگره مسدود شده است، آلمان در حال کار بر روی بسته تسلیحاتی بزرگ بعدی برای اوکراین است .

همانطور که از لیست خدمات پشتیبانی نظامی ارائه شده توسط دولت فدرال آلمان (از 4 فوریه) مشاهده می شود، در حال حاضر کار برای تحویل 105 تانک نبرد اصلی لئوپارد 1A5 و 30 خودروی رزمی پیاده نظام ماردر در حال انجام است.

آلمان قبلاً از بهار 2023 30 دستگاه لئوپارد 1، 90 دستگاه ماردر و 18 دستگاه تانک لئوپارد 2A6 در اختیار اوکراینی‌ها قرار داده بود. با این حال، اکثر آنها در حال حاضر در یک کارگاه تعمیر در لیتوانی هستند. از سوی دیگر، تانک‌های وعده داده شده لئوپارد 1 از ذخایر قدیمی صنعتی و ارتش توسط شرکت تسلیحاتی راین متال آلمان به طور کامل در حال تعمیرات اساسی است.

به گفته وب سایت دولت فدرال، آلمان همچنین قصد دارد 15 تانک ضد هوایی دیگر Gepard (تاکنون 52 تانک) و همچنین 9 سامانه دفاع هوایی IRIS-T SLM را تحویل دهد که برای محافظت از شهرهای اوکراین در برابر حملات موشکی روسیه در نظر گرفته شده است به این کشور ارائه دهد.

مجله آمریکایی فوربس گزارش داد که اوکراینی ها یک تیپ تانک بسته متشکل از "لئوس 1" و ماردر آلمانی را تشکیل خواهند داد، تحویل تانک ها نشان دهنده یک استراتژی جدید احتمالی در میدان جنگ است.

دولت فدرال آلمان اخیرا همچنین اعلام کرده که می‌خواهد برای اولین بار از اوکراین با هلیکوپترهای نظامی از موجودی ارتش خود حمایت کند.

وزارت دفاع آلمان اخیرا در برلین اعلام کرد، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان به این کشور وعده 6 هلیکوپتر چند منظوره Sea King Mk41، بسته های لوازم جانبی و قطعات یدکی و همچنین آموزش برای آنها را داده است. کشورهای حامی اوکراین قبلاً برای رایزنی در قالب موسوم به رامشتاین با هم ملاقات کرده بودند.

آلمان مرتبا از شرکای خود می خواهد که همکاری بیشتری در تداوم حمایت های نظامی از اوکراین داشته باشند.

"اولاف شولتز" صدراعظم فدرال آلمان اخیرا در سخنانی در این باره گفت: شرکای برلین در اتحادیه اروپا باید فعالانه‌تر از اوکراین حمایت نظامی کنند، زیرا حجم وعده داده شده در حال حاضر کافی نیست و آلمان به تنهایی قادر به ارائه تمامی کمک‌های لازم به کی‌یف نیست.

"ولادیمیر زلنسکی"، رئیس جمهور اوکراین در اواخر دسامبر یادآور شد که آلمان دومین کشور در جهان از لحاظ حجم کمک نظامی به این کشور است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها