کد خبر: 702431
تاریخ انتشار :

هشدار بایدن نسبت به «کابوس» بازگشت دوباره ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به کابوس بازگشت دوباره ترامپ به قدرت در این کشور در صورت پیروزی مجددش در انتخابات هشدار داد.

هشدار بایدن نسبت به «کابوس» بازگشت دوباره ترامپ
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق،«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا با حضور در جمع هوادارانش در ایالت نوادا و با ذکر دلایلی، آینده این کشور را با وجود بازگشت احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق «هولناک» توصیف کرد.

به گزارش «ای‌بی‌سی نیوز»، بایدن ریاست جمهوری مجدد ترامپ را «کابوسی» برای آمریکا عنوان کرده است و در همین راستا از دموکرات‌های نوادا خواست تا در جریان انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری این هفته به وی رای دهند.

بایدن در جریان سخنرانی مربوط به کمپین انتخاباتی‌اش به تاریخچه گسترده اظهارات تحریک‌آمیز ترامپ مبنی بر اینکه از شورشیان ۶ ژانویه به عنوان «گروگان»یاد کرده و یا اینکه سربازان آمریکایی کشته شده در جنگ‌های جهانی را به عنوان «بازنده» خطاب کرده و همچنین وعده‌اش مبنی بر «دیکتاتور» بودنش در روز اول ریاست‌جمهوری اشاره کرد.

وی در جمع گروهی از سیاه‌پوستان یک مرکز اجتماعی در شهر لاس وگاس به عنوان بزرگ‌ترین شهر ایالت نوادا هم خطاب به صدها تن از هوادارانش گفت: شما دلیلی برای شکست دوباره دونالد ترامپ هستید.

رئیس‌جمهور آمریکا از دموکرات‌های این ایالت خواست تا در جریان انتخابات مقدماتی به او رای دهند و در جریان انتخابات ماه نوامبر نیز حزب وی را مورد حمایت خود قرار دهند.

بایدن بار دیگر از لزوم ضرورت تلاش برای نجات دموکراسی آمریکایی صحبت کرده و خطاب به هوادارانش عنوان کرد برای حمایت از وی کافی است «کابوس باگشت دوباره دونالد ترامپ»را تصور کنند.

«استیون چونگ» سخنگوی کمپین انتخاباتی ترامپ نیز در پاسخ به اظهارات بایدن سه سال حضورش در کاخ سفید را کابوسی برای این کشور دانسته و عنوان کرد محال است آمریکایی‌ها تمام بدبختی‌ها و ویرانی‌هایی را که او به ارمغان آورده است، فراموش کنند.

بایدن در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ با کسب ۳ درصد از آرا برنده ایالت نوادا شد و اکنون قصد دارد حمایت آنها را برای انتخابات پیش رو نیز جلب کند. آخرین نظرسنجی انجام گرفته شده از سوی نیویورک تایمز و کالج سینا، میزان محبوبیت بایدن را در این ایالت حدود ۳۶ درصد عنوان کرد.

کمپین مجدد بایدن حول محور این موضوع بنا شده است که ترامپ تهدیدی جدی برای دموکراسی آمریکا و ارزش‌های بنیادین آن محسوب می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها