کد خبر: 702448
تاریخ انتشار :

۲۷ هزار و ۴۷۸ شهید؛ نتیجه ۱۲۲ روز جنایت صهیونیست‌ها در غزه

وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز (دوشنبه) از افزایش شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه به ۲۷ هزار و ۴۷۸ نفر خبر داد.

۲۷ هزار و ۴۷۸ شهید؛ نتیجه ۱۲۲ روز جنایت صهیونیست‌ها در غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای در یکصد و بیست و دومین روز از جنگ غزه، اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ جنایت جدید در مناطق مختلف نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۱۱۳ نفر شد و ۲۰۵ زخمی نیز برجای گذاشت.

در این بیانیه آمده است: با احتساب شهدای جدید، شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به این باریکه از هفتم اکتبر تا به امروز به ۲۷ هزار و ۴۷۸ نفر افزایش یافته است.

این وزارتخانه همچنین آخرین آمار مجروحان این جنایات را ۶۶ هزار و ۸۳۵ تن اعلام کرد.

وزار بهداشت غزه اعلام کرد که پیکر شماری از شهدا در زیر آوار مانده و برخی دیگر نیز در کنار جاده‌ها رها شده است و به دلیل تجاوزات مستمر صهیونیست‌ها، نهادهای امداد رسان قادر به انتقال آن‌ها نیستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها