کد خبر: 702455
تاریخ انتشار :

شمخانی: تماس با آمریکا قبل از حمله به عین الاسد کذب است

دریابان علی شمخانی مشاور سیاسی مقام معظم رهبری به نور نیوز گفت که اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در خصوص تماس ایران با آمریکا قبل از حمله موشکی به پایگاه عین الاسد کذب محض است.

شمخانی: تماس با آمریکا قبل از حمله به عین الاسد کذب است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شمخانی در این گفتگو که امروز دوشنبه توسط نورنیوز منتشر شده، بیان کرد: پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی ،ابومهدی المهندس و سایر فرماندهان مقاومت بر اساس تصمیم مورد اجماع، مقرر شد، عملیات موشکی پرحجم بر علیه پایگاه عین الاسد که مهمترین پایگاه ایالات متحده در عراق به شمار می‌رود برای دستیابی به حداکثر تخریب به صورت کاملا غافلگیرانه انجام شود.

مشاور سیاسی مقام معظم رهبری تاکید کرد: به دلیل روابط نزدیک ایران با عراق و همچنین رعایت ملاحظات همسایگی، نیم ساعت قبل از انجام عملیات، موضوع صرفا به نخست وزیر وقت عراق به صورتی اطلاع رسانی شد که امکان پیش بینی تمهیدات حفاظتی خاص از سوی آمریکا مقدور نباشد.

شمخانی افزود: بیان مطالب خلاف واقع از سوی فردی چون ترامپ که به دروغگویی شهرت دارد و اکنون نیز با داشتن پرونده‌های سنگین فساد سیاسی،اقتصادی و اخلاقی مجددا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد شده، خیلی عجیب نیست.

وی در پایان اظهار داشت: اگر احترامی که ترامپ مدعی آن شده، وجود داشت، طبیعتا خود او، پمپئو، بولتون و سایر مقامات سیاسی و نظامی آمریکا که در جنایت غیر قابل بخشش به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و سایر فرماندهان مقاومت دست داشتند، نباید پس از گذشت سال‌ها همچنان پول مالیات مردم آمریکا را صرف حفاظت ویژه از خود می‌کردند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها