کد خبر: 702790
تاریخ انتشار :

مصر با افزایش احتمال حمله اسرائیل به رفح مرزهای خود را تقویت کرد

یک روزنامه عربی به نقل از دو منبع امنیتی مدعی شد که در واکنش به ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر دستیابی حماس به سلاح‌های قاچاق از مصر، قاهره مرزهای خود را تقویت کرده است.

مصر با افزایش احتمال حمله اسرائیل به رفح مرزهای خود را تقویت کرد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه «العربی الجدید» به نقل از دو منبع امنیتی مصر نوشت که قاهره حدود 40 دستگاه تانک و نفربر زرهی را به شمال شرقی سینا منتقل کرده تا امنیت را در مرز خود با نوار غزه به ویژه در نزدیکی رفح افزایش دهد.

سرویس اطلاعاتی مصر مدعی شد، این اقدامات در واکنش به ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر دستیابی حماس به سلاح های قاچاق از مصر انجام شده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دیروز جمعه رفح را بمباران کردند، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به ارتش دستور داد تا برای اخراج  آوارگان فلسطینی از رفح آماده شوند.

منابع امنیتی فوق گفتند که مصر همچنین موانع شنی ایجاد کرده و نظارت بر پست‌های مرزی را افزایش داده است.

پیش از این که این ادعاها مطرح شود، رژیم صهیونیستی رفح را منطقه امن نامید و آوارگان فلسطینی را مجبور به اخراج از شمال و مرکز غزه کرد تا به رفح واقع در جنوب غزه مهاجرت کنند. این امر باعث نگرانی مصر شد؛ زیرا قاهره این احتمال را داد که رژیم صهیونیستی آوارگان فلسطینی را مجبور به ترک رفح به سمت مصر کند.

در بمباران شب گذشته یک منزل و آپارتمان مسکونی در مرکز و شمال شهر رفح توسط صهیونیست‌ها، 18 نفر شهید و دهها نفر دیگر زخمی شدند. این حمله در دو محله الجنینة و النصر در رفح واقع در جنوب نوار غزه رخ داد.

برخی گزارش‌ها از احتمال حمله زمینی رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر می‌دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها