کد خبر: 703136
تاریخ انتشار :

خیز «مسلم لیگ-نواز» برای نخست وزیری پاکستان؛ پیروزی شریف قطعی شد؟

مسلم لیگ-نواز پس از ائتلاف با ۵ حزب دیگر پاکستان با تخصیص شماری از کرسی‌های رزرو شده به راحتی اکثریت لازم برای ایجاد دولت ائتلافی را به دست خواهد آورد.

خیز «مسلم لیگ-نواز» برای  نخست وزیری پاکستان؛ پیروزی شریف قطعی شد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمار کمیسیون انتخابات پاکستان تعداد کل کرسی‌های احزاب «حزب مردم پاکستان»، «جنبش متحده قومی»، «مسلم لیگ پاکستان (ق)»، «حزب استحکام پاکستان» و «حزب عوامی بلوچستان» که با تشکیل دولت ائتلافی به رهبری «مسلم لیگ (ن)» موافقت کرده‌اند به همراه خود این حزب به 152 کرسی می‌رسد.

این امر به وضوح نشان می‌دهد این احزاب پس از اضافه شدن 60 کرسی زنان و 10 کرسی اقلیت‌های مذهبی در فهرست خود، به راحتی به حداقل تعداد مورد نیاز 169 نفر برای تشکیل دولت در مرکز دست خواهند یافت.

با این حال، هنوز مشخص نیست آیا این احزاب می‌توانند به عدد جادویی بعدی یعنی 224 برسند، که برای کسب اکثریت دو سومی در یک مجلس ملی 336 عضوی لازم است.

اگر نامزدهای مورد حمایت حزب تحریک انصاف تصمیم به پیوستن به «مجلس وحدت المسلمین» داشته باشند، همانطور که این حزب اعلام کرده است، در کرسی‌های زنان و اقلیت‌ها نیز سهم خواهد داشت.

با این حال، از آنجایی که مجلس وحدت المسلمین تنها یک کرسی از خیبر پختونخوا به دست آورده است، حزب تحریک انصاف تنها حق دارد از 10 کرسی اختصاصی اختصاص داده شده به زنان از آن ایالت سهم بگیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها