کد خبر: 703143
تاریخ انتشار :

اطلاعیه شرکت ملی گاز درباره انفجار خط لوله گاز

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز از اقدام خرابکارانه در خطوط اصلی سراسری گاز و قطع گاز صنایع و ادارات ۳ استان خبر داد.

اطلاعیه شرکت ملی گاز درباره انفجار خط لوله گاز
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، سعید عقلی مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با اشاره به وقوع انفجار در شبکه سراسری گاز و در استان چهارمحال و بختیاری، اعلام کرد: حوالی ساعت یک بامداد امروز، اقدام خرابکارانه در چند منطقه خطوط اصلی سراسری گاز رخ داد و بلافاصله جلسه مدیریت بحران با حضور وزیر نفت، معاونان و دستگاه‌های امنیتی برگزار شد.

وی افزود: انفجارها در دو شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری و صفاشهر استان فارس رخ داده ولی مناطق ایمن‌سازی و عملیات اجرایی تعمیرات آغاز شده است.

همچنین مدیریت شبکه گاز در همه شهرها و روستاها پایدار نگه داشته اما بخشی از روستاهای استان اصفهان و نزدیک به این خط، دچار افت فشار و قطعی گاز بوده که مقدمات تأمین سوخت مایع و گاز مایع در حال انجام است.

به گفته عقلی، مشکلی در تامین گاز شهرها وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

براساس این گزارش، استاندار خراسان‌شمالی هم از تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران مبنی بر قطع گاز صنایع و ادارات استان برای پیشگیری از افت فشار گاز و تا اطلاع ثانوی خبر داد. همچنین نوبت عصر کلیه مدارس استان، تعطیل و به صورت مجازی شد.

علاوه بر این گاز صنایع و ادارات استان های لرستان و زنجان هم قطع شد.

انفجار در کدام خط انتقال اتفاق افتاد؟

خط گازی که منفجر شد، شریان اصلی انتقال گاز طبیعی از پالایشگاه‌های خلیج فارس به سمت شهرهای بزرگ از جمله تهران، اصفهان و مشهد است.

اطلاعیه شرکت ملی گاز درباره انفجار خط لوله گاز

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها