کد خبر: 703405
تاریخ انتشار :

سفیر ایران از توافق صادرات گاز به عراق خبر داد

سفیر ایران در عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی این کشور بیان کرد که بر اساس توافق دو کشور روزانه ۴۰ الی ۵۰ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد شد.

سفیر ایران از توافق صادرات گاز به عراق خبر داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز جمعه در گفتگو با خبرگزاری رسمی عراق (واع) از وجود توافقی با عراق به منظور صادرات گاز به این کشور خبر داد.

سفیر ایران در این خصوص گفت: تهران همواره در پرونده انرژی از عراق حمایت می‌کند و خدمات خود را در اختیار این کشور قرار می‌دهد.

او همچنین بیان کرد که اخیرا ایران عملیات سالانه تعمیر و نگهداری لوله‌های گاز استفاده شده در زمینه صادرات گاز به عراق را انجام داده است و این مسئله باعث کاهش تزریق گاز صادراتی ایران به عراق شده اما هرگز این صادرات قطع نشده و به قبل از عملیات تعمیر و نگهداری باز گشته است.

آل صادق در این گفتگو گفت: بر اساس توافق مذکور روزانه 40 الی 50 میلیون متر مکعب گاز به عراق به منظور راه اندازی نیروگاه‌های برق صادر خواهد شد و این چیزی است که تهران برای تحقق آن تاکید می‌کند و تاکید داریم تابستان آینده گاز صادر شده به عراق افزایش می‌یابد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها