کد خبر: 703700
تاریخ انتشار :

هشدار مسئولان صهیونیست درباره عواقب جنگ با حزب‌الله

مسئولان صهیونیست با هشدار درباره پیامدهای تشدید درگیری‌ها با حزب‌الله اعلام کردند اسرائیل اکنون قدرت جنگ با این حزب را ندارد و نباید وارد چنین جنگی شود.

هشدار مسئولان صهیونیست درباره عواقب جنگ با حزب‌الله
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در سایه هشدارهای متعددی که در محافل صهیونیستی درباره پیامدهای تشدید تنش با حزب‌الله وجود دارد، «عینات کلیش» رئیس موسسه موسوم به شهرداری حیفا نسبت به خسارات عظیمی که در صورت ورود به جنگ گسترده با حزب‌الله، متوجه اسرائیل خواهد شد هشدار داده و خواستار عدم ورود به چنین جنگی شد.

 

این مسئول صهیونیست گفت که در جنگ با حزب‌الله خسارات هنگفتی به مناطق شهری اسرائیل (فلسطین اشغالی) وارد می‌گردد و این مناطق باید تخلیه شوند. علاوه بر آن تونل‌ها تله‌ای مرگبار برای اسرائیل خواهند بود.

وی افزود، در صورتی که درگیری در منطقه شمالی ادامه پیدا کند باید مراکز مستحکم مجهز به ژنراتور و آب و سرویس بهداشتی ایجاد شود.

«زهاوا گالون» رئیس سابق حزب میرتس رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود در این زمینه اعلام کرد که اسرائیل نمی‌تواند به خودش اجازه بدهد که هم‌زمان در 2 جبهه بجنگد. ما تصور می‌کردیم برای جنگ در غزه آماده هستیم اما همه دیدند که چه اتفاقی افتاد. واقعیت آن است که ما اکنون نمی‌توانیم با حزب‌الله بجنگیم.

بیشتر بخوانید

نگرانی صهیونیست‌ها بعد از تهدیدات سید حسن نصرالله/ معادله «از کریات شمونه تا ایلات» چگونه اشغالگران را آشفته کرده است؟

مسئولان صهیونیست: ما در کشور نصرالله زندگی می‌کنیم/ کابینه جنگی اسرائیل تسلیم حزب‌الله شد

رسانه‌های صهیونیستی: نصرالله هیئت‌های غربی و آمریکایی را مسخره می‌کند/ شهرک‌نشینان خواب برگشت به مناطق شمالی را هم نمی‌بینند

این سیاستمدار صهیونیست تصریح کرد: ورود بنی گانتس و گادی آیزنکوت به کابینه اضطراری جنگ دقیقا به خاطر این بود که مانع «یو آو گالانت» (وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) برای جنگ در منطقه شمالی (با حزب‌الله) شوند.

چند روز قبل در همین زمینه، «دانی یاتوم» رئیس اسبق موساد با ابراز نگرانی درباره پیامدهای جنگ با مقاومت لبنان اعلام کرد که گشوده شدن جبهه جنگ با حزب‌الله به نفع اسرائیل نیست. من 7 اکتبر زمانی که فهمیدم برای نجات اسرائیل نیاز به 2 ناو هواپیمابر داریم بسیار شوکه شدم. ما گمان می‌کردیم درحال جنگیدن با «پابرهنه‌ها» (نیروهای حماس) هستیم اما اسرائیل باید از این واقعیت درس عبرت بگیرد تا دیگر به این مزخرفات برنگردد.

«گرشون هکوهن» فرمانده پیشین ستاد ارتش رژیم اشغالگر و ژنرال ذخیره این ارتش نیز به نوبه خود گفت: وضعیت ما در شمال بسیار بد و دشوار بوده و ما در یک وضعیت بی‌سابقه و فاجعه‌بار قرار داریم.

شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم گزارش داد: ما در سال 1967 زندگی نمی‌کنیم. اسرائیل اکنون نه ارتشی دارد و نه قدرتی که بتواند وارد جنگی برای عقب راندن حزب‌الله شود و همه تهدیداتی هم که اسرائیل در این زمینه مطرح می‌کند با هدف تحریک برای انجام یک عملیات بین‌المللی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها