کد خبر: 703853
تاریخ انتشار :

حدود ۷۰ درصد آلمانی‌ها ارتش خود را برای وقوع جنگ احتمالی آماده نمی‌دانند

نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی ارتش خود را در صورت وقوع جنگ احتمالی در آینده آماده برای دفاع و شرایط جنگی نمی دانند.

حدود ۷۰ درصد آلمانی‌ها ارتش خود را برای وقوع جنگ احتمالی آماده نمی‌دانند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه اشترن، نتایج یک بررسی نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی ارتش خود را برای وقوع جنگ در آینده آماده دفاع نمی دانند.

آنچه مدت‌ها خاطره‌ای تاریک و تلخ در اروپا بود، با حمله نیروهای روسی در 24 فوریه به اوکراین دوباره به واقعیت تلخ تبدیل شد و جنگ در اروپا رخ داد.

نتایج این بررسی نشان می دهد در تقریباً دو سالی که از این نقطه عطف می گذرد، ظاهراً احساس امنیت آلمانی ها به شدت تغییر کرده است. بر اساس نظر سنجی که به سفارش آرتی ال و ان تی وی آلمان انجام شده است، 58 درصد از شهروندان آلمانی معتقدند که این امکان وجود دارد که روسیه در چند سال آینده به یک کشور ناتو حمله کند، در حالی که تنها 38 درصد از افراد مورد بررسی هنوز فکر می کنند که این امری غیرقابل تصور است.

البته نظرات در بین طرفداران احزاب مختلف فرق می کند. در حالی که سه نفر از چهار حامی حزب سبز (74 درصد) معتقدند حمله روسیه واقع بینانه است، تنها یک نفر از هر سه هوادار حزب افراطی جایگزینی برای آلمان ( 35 درصد) به چنین سناریویی معتقد است - در میان حامیان حزب تازه تاسیس BSWصحرا واگنکنشت این رقم 42 درصد است.

بر اساس نتایج این نظر سنجی آلمانی ها در مورد توانایی دفاعی نیروهای مسلح خود بدبین تر هستند. تنها حدود یک چهارم افراد مورد بررسی (27 درصد) بر این باورند که اگر حمله ای رخ دهد، ارتش آلمان در مدت 5 سال آینده قادر به جنگ خواهد بود.

به این ترتیب با وجود میلیاردها سرمایه گذاری در تسلیحات و ادوات جنگی در مجموع 68 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی به آمادگی عملیاتی بوندسوهر تردید دارند. در این مورد، حامیان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان AfD به ویژه بدبین هستند: 84 درصد از کسانی که در این گروه مورد بررسی قرار گرفتند، باور ندارند که ارتش آلمان در پنج سال آینده قادر به جنگ خواهد بود.

در این نظر سنجی که توسط موسسه تحقیقات فورسا در تاریخ 16 و 19 فوریه 2024 انجام شده 1001 نفر از شهروندان آلمانی واجد شرایط مورد بررسی قرار گرفتند.

بر اساس نتایج این بررسی اکثریت در آلمان شرقی نیز معتقدند حمله روسیه به یک کشور ناتو قابل تصور است. 51 درصد از ساکنان این مناطق این نظر را دارند. 43 درصد از آلمان شرقی ها احتمال حمله روسیه به ناتو را ندارند . در میان آلمان غربی ها 59 درصد می گویند حمله روسیه ممکن است.

نتایج این نظرسنجی توضیح می دهند که چرا اکثریت قریب به اتفاق آلمانی ها طرفدار حفظ هزینه های نظامی در سطح بالا یا حتی افزایش بیشتر آن هستند. نتایج یک نظر سنجی اخیر موسسه فورسا برای هفته نامه اشترن نشان می دهد که 46 درصد از شهروندان موافق صرف دو درصد از تولیدات اقتصادی برای دفاع در چند سال آینده هستند. 35 درصد حتی موافق افزایش بیشتر هزینه ها هستند. تنها 17 درصد از کاهش بودجه دفاعی حمایت می کنند.

هفته گذشته، دولت فدرال آلمان توانست برای اولین بار پس از چندین سال، پایبندی به هدف دو درصدی را به ناتو گزارش دهد. در کنفرانس امنیتی مونیخ، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان به آلمان‌ها هشدار داد که جمهوری فدرال باید در درازمدت پول بیشتری را برای دفاع هزینه کند، حتی پس از اتمام اعتبار صندوق ویژه برای بوندسوهر. وی اعتراف کرد: ما پولی را که برای امنیت خود خرج می‌کنیم کم داریم. اما من همچنین می‌گویم: بدون امنیت، همه چیز هیچ است."

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها