کد خبر: 703901
تاریخ انتشار :

تونل‌های حزب الله؛ کابوسی سخت‌تر از تونل‌های حماس

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تحولات جهان اسلام مطلبی را با عنوان تونل‌های حزب الله؛ کابوسی سخت‌تر از تونل‌های حماس برای رژیم صهیونیستی منتشر کرد:

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه لیبراسیون فرانسه در گزارشی اعلام کرد که حزب‌الله لبنان صدها کیلومتر تونل را در مدت ۳۰ سال در لبنان حفر کرده است که عمق آن بین ۴۰ تا ۸۰ متر است.

در این گزارش آمده است که تونل‌های حزب‌الله پیچیده‌تر و خطرناک‌تر از تونل‌های حماس می‌باشند تا جایی که در هرگونه حملات اسرائیل، منفجر کردن یکی از آن تونل‌ها در لبنان می‌تواند باعث لرزش و رانش زمین در آن منطقه شود.

بر اساس ادعای این روزنامه، حزب‌الله حفر این تونل‌ها را در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز کرد و این پروژه در اواخر دهه ۱۹۹۰ سرعت گرفت تا این گروه برای هرگونه عملیات در داخل خاک لبنان آماده شود.

پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی جنوب لبنان از بمب های فسفری آتش زا برای سوزاندن گیاهان جهت آشکارسازی ورودی تونل‌های حزب‌الله استفاده کرده است و طبق نوشته روزنامه لیبراسیون، تاکنون دهانه ۱۲ تونل حزب‌الله تخریب شده است.

این روزنامه فرانسوی به نقل از یک منبع نظامی در تل آویو نوشت: ارتش از آشکارسازهای حرکتی، ربات‌ها، پهپادها و سایر منابع اطلاعاتی برای نقشه‌برداری از شبکه تونل استفاده می‌کند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها