کد خبر: 704026
تاریخ انتشار :

کشورهای عربی طرحی برای آینده غزه تهیه کردند

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی جمعه شب به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شد، تعدادی از کشورهای عربی ابتکار عملی برای آنچه که روز بعد از جنگ در غزه خوانده می‌شود، تهیه کردند.

کشورهای عربی طرحی برای آینده غزه تهیه کردند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابعی در دولت آمریکا ادعا کرد، تعدادی از کشورهای عربی ابتکار عملی برای روز بعد از جنگ در غزه تهیه کرده‌اند.

بر اساس این ادعا، برنامه این کشورهای عربی که نامشان ذکر نشده است شامل بندی درباره ادغام جنبش حماس در سازمان آزادی بخش فلسطین می‌شود.

این منابع افزودند: برت مک‌گورک هماهنگ‌کننده خاورمیانه و شمال آفریقا در کاخ‌سفید، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده است تا در کابینه در مورد روز بعد از جنگ غزه گفت وگو کند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شمار شهدای غزه از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها