کد خبر: 704275
تاریخ انتشار :

شیخ نعیم قاسم: اگر اسرائیل به دنبال گسترش تجاوزات باشد پاسخ ما شدیدتر خواهد بود

معاون دبیرکل حزب‌الله با اشاره به اینکه اگر اسرائیل به فکر گسترش تجاوزات باشد پاسخ مقاومت شدیدتر خواهد بود تاکید کرد صهیونیست‌ها در نهایت مجبور به عقب‌نشینی می‌شوند و تنها با سلاح و مقاومت می‌توان مقابل جنایات صهیونیست‌ها ایستاد.

شیخ نعیم قاسم: اگر اسرائیل به دنبال گسترش تجاوزات باشد پاسخ ما شدیدتر خواهد بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله طی سخنانی درباره آخرین تحولات مربوط به نبرد با دشمن صهیونیستی اعلام کرد که تقابل ما با دشمن در جنوب لبنان به نفع غزه و خود لبنان است تا دشمن بداند اگر به فکر مرحله دوم از درگیری‌ها باشد، این بار نوبت ماست و ما در آمادگی کامل برای مقابله با چالش‌ها، به هر قیمتی هستیم.

شیخ نعیم قاسم در جریان یک مراسم یادبود در بیروت اظهار داشت: ما می‌دانیم که خسارت‌ها در جنگ بزرگ و زیاد خواهد بود اما آنها (صهیونیست‌ها) بدانند که خسارت‌هایی که به آنها وارد خواهد شد هم بسیار بزرگ خواهد بود و فرق بین ما و آنها این است که ما صاحب حق هستیم و به خداوند متعال ایمان داریم و پیروز خواهیم شد. اما آنها اهل باطل هستند و مجبور به عقب‌نشینی خواهند شد و شکست می‌خورند؛ همانطور که در سال 2006 و جنگ‌های قبلی با غزه شکست خوردند.

تنها با سلاح و مقاومت می‌توان مقابل جنایات صهیونیست‌ها ایستاد

معاون دبیر کل حزب‌الله افزود: این حقیقتی است که پروردگار عالم به ما ابلاغ کرده است: اگر خدا را یاری کنید خدا نیز شما را یاری خواهد کرد و گام‌هایتان را استوار می‌کند.

وی در ادامه با انتقاد از سکوت جهانی در قبال جنایت اشغالگران علیه مردم فلسطین گفت که صرفِ موضع‌گیری‌های سیاسی و اعتراضات ظاهری موجب نمی‌گردد که دشمن صهیونیستی از جنایت‌های خود دست بکشد. همچنین صرفا گریه کردن برای کودکان و زنان غزه یا برگزاری نشست‌های متعدد و صدور بیانیه‌هایی در محکومیت تجاوزات اشغالگران، صهیونیست‌ها را وادار به عقب‌نشینی نمی‌کند.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: بنابراین تنها با سلاح و مقاومت است که می‌توان دشمن صهیونیستی را وادار به عقب‌نشینی از تجاوزات آن کرد و این همان راهی است که ما انتخاب کرده‌ایم و قواعد و حد و مرزهای تقابل با اشغالگران را از جبهه جنوبی لبنان مشخص نموده‌ایم؛ زیرا با همین قواعد و حد مرزهاست که می‌توان از غزه حمایت و از لبنان دفاع کرد.

این مقام حزب‌الله در ادامه با انتقاد از مواضع خائنانه برخی طرف‌ها در داخل لبنان در قبال تجاوزات دشمن اظهار داشت که قدردانی و احترام گذاشتن به کاری که ما برای دفاع از لبنان انجام می‌دهیم کمترین میزان از وفاداری است که شرکای ما در کشور می‌توانند انجام دهند. ما به آنها نمی‌گوییم که کنارمان باشند و در کار ما شرکت کنند اما حداقل یک حرف و موضع سیاسی مثبت اتخاذ کنند؛ زیرا لبنان و غزه و کل منطقه به هم مرتبط بوده و جدا از هم نیستند.

مقاومت، لبنان را از شر اسرائیل آزاد کرد

شیخ نعیم قاسم در ادامه تاکید کرد: روشن است که ما درخواست حمایت از کسی نداریم اما مواضع منفی و کنایه را هم نمی‌پذیریم؛ زیرا این ما هستیم که لبنان را آزاد و اسرائیل را از کشورمان بیرون کردیم. این ما هستیم که ثابت کردیم با مقاومت و از خلال معادله ارتش و ملت و مقاومت می‌توانیم از کشورمان محافظت کنیم؛ در غیر این صورت اسرائیل همچنان در لبنان حضور داشت و مساحتی بسیار بیشتر از آنچه اکنون در جنوب اشغال کرده، اشغال می‌کرد.

وی ادامه داد: اگر ما ضعیف بودیم و با عزتمندی نمی‌ایستادیم و این شهدا را که از بهترین جوانان لبنان بودند تقدیم نمی‌کردیم، امروز این اسرائیل بود که برای امور سیاسی و انتخاب رئیس جمهور لبنان و نمایندگان کشور ما تصمیم می‌گرفت. ما با قدرت به تجاوزات دشمن پاسخ می‌دهیم و بارها گفته‌ایم که اگر اسرائیل به غیرنظامیان حمله کند، ما برخی ضوابط و قواعدی که برای عملیات‌هایمان تعیین کرده‌ایم را کنار می‌گذاریم و بدون در نظر گرفتن آنها پاسخ دشمن را می‌دهیم.

اگر اسرائیل به فکر گسترش تجاوزات باشد پاسخ مقاومت شدیدتر خواهد بود

شیخ نعیم قاسم با اشاره به اینکه مقاومت هرگز به دنبال جنگ‌افروزی نبوده است گفت: اگر اسرائیلی‌ها زیاده‌روی کنند و تجاوزاتشان را گسترش دهند بدانند که پاسخ ما قوی‌تر خواهد بود و هر آنچه که ما تاکنون در میدان نبرد از خود نشان داده‌ایم تنها مقدار کمی از توانایی‌های ماست. آنچه امروز در رسانه‌های صهیونیستی توجه من را جلب کرد این بود که آنها می‌گویند یک اتفاق خطرناک در لبنان رخ داده و آن این است که حزب‌الله یک پهپاد اسرائیل را سرنگون کرد.

این مقام حزب‌الله در پایان اظهار داشت: بنابراین هرگونه تشدید تجاوزات و تنش‌ها از جانب دشمن اشغالگر به این معناست که پاسخ ما نیز بزرگتر خواهد شد و هیچ چیز مانع ما نمی‌شود؛ زیرا هر تصمیم مقاومت برای محافظت از منافع کشور است و اگر تجاوزات اشغالگران به لبنان گسترش یابد، منافع کشور ایجاب می‌کند که ما هم پاسخ خود را گسترش دهیم تا از تجاوز بیشتر اسرائیل جلوگیری کنیم و مانع رسیدن این رژیم به اهدافش شویم. ما همه چیز را به طور دقیق زیر نظر داریم و دشمن را به خوبی می‌شناسیم و به هر اقدام آن پاسخ می‌دهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها