کد خبر: 704290
تاریخ انتشار :

واکنش حماس به خودسوزی خلبان آمریکایی در حمایت از غزه

جنبش حماس به خودسوزی خلبان آمریکایی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در حمایت از ملت غزه واکنش نشان داد.

واکنش حماس به خودسوزی خلبان آمریکایی در حمایت از غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای درگذشت آرون بوشنل خلبان آمریکایی را که برای ابراز همدردی با ملت و کودکان فلسطینی اقدام به خودسوزی در برابر سفارت رژیم صهیونیستی در آمریکا کرده بود، به خانواده و دوستان وی تسلیت گفت.

حماس در این بیانیه تاکید می‌کند که وی به عنوان مدافع ارزش‌های انسانی و مظلومیت ملت فاجعه زده فلسطین در برابر سیاست‌های ظالمانه دولت آمریکا نام خود را ماندگار کرد، درست همان طور که راشل کوری فعال آمریکایی که بلدوزرهای صهیونیستی او را در سال ۲۰۰۳ در رفح زیر گرفتند، نام خود را در تاریخ ماندگار کرد.

این بیانیه، دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را مسئول کامل درگذشت خلبان ارتش آمریکا دانسته و اعلام کرد که این دولت با سیاست‌های خود در حمایت از رژیم نازیستی صهیونیستی در نسل‌کشی ضد ملت فلسطین در این اقدام موثر است، چرا که این خلبان آمریکایی زندگی خود را برای تمرکز بیشتر مردم نسبت به جنایتها و پاکسازی نژادی صهیونیست‌ها ضد ملت ما در غزه فدا کرد.

حماس می‌افزاید اتفاق مصیبت‌باری که باعث از دست دادن جان بوشنل شد، نشان دهنده خشم و غضب روزافزون بین ملت آمریکا است که سیاست‌های کشورش در سهیم بودن در نسل کشی و کشتار ملت فلسطین را بر نمی‌تابد و تجاوز دولت این کشور به ارزش‌های جهانی انسانی را رد می‌کند، اقدامی که از طریق سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های رژیم صهیونیستی و محافظت از سرکردگان نازیستی آن در برابر محاکمه و مواخذه صورت می‌گیرد.

آرون بوشنل خلبان آمریکایی دو روز پیش در اعتراض به جنگ علیه غزه و حمایت‌های آمریکا از رژیم صهیونیستی در برابر سفارت اسراییل در واشنگتن اقدام به خودسوزی کرده و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.

نیویورک تایمز به نقل از سخنگوی نیروی هوایی آمریکا گفته است که فردی که در برابر سفارت اسراییل خودسوزی کرده از خلبانان ارتش آمریکا بوده است. نیویورک تایمز در پایان گزارش خود تاکید کرده بود که اعتراضات ضد اسراییلی در نقاط مختلف آمریکا از زمان آغاز جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، شروع شده و همچنان ادامه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها