کد خبر: 704364
تاریخ انتشار :

مشاور امنیت ملی دولت غنی: فرماندهی جبهه مخالفان حکومت کنونی کابل دست بیگانگان است

مشاور امنیت ملی دولت اشرف غنی اظهار داشت از گروه مخالف طالبان موسوم به «جبهه مقاومت» حمایت نمی‌کند زیرا فرماندهی آن دست بیگانگان است.

مشاور امنیت ملی دولت غنی: فرماندهی جبهه مخالفان حکومت کنونی کابل دست بیگانگان است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی دولت غنی در گفتگو با «ولی الله ملک‌زی» نویسنده و تحلیلگر افغان اظهار داشت که از گروه مخالف هیئت حاکمه کنونی در افغانستان موسوم به «جبهه مقاومت» حمایت نمی‌کند زیرا پول و فرماندهی آن دست بیگانگان است.

محب تصریح کرد: من از هیچ مقاومتی که اسلحه و فرماندهی و نقشه آن در دست بیگانگان باشد، حمایت نمی‌کنم. البته اگر امکانات خودمان را داشته باشیم، قضیه فرق می‌کند.

وی در ادامه اظهار داشت: پس از سقوط نظام جمهوریت کشورهای غربی حاضر به پذیرش اشرف غنی نشدند و حتی دولت دهلی که رابطه خوبی با کابل داشت نیز حاضر به پذیرفتن وی نبود.

محب در توضیح درباره چرایی پناه بردن اشرف غنی به امارات، به‌جای هند یا کشورهای غربی گفت: سیاست رسمی هند این است که هرکس در کابل قدرت دارد با همان طرف رابطه داشته باشد و ما دیگر در قدرت نبودیم؛ نروژ و سوئیس هم که کشورهای بی‌طرف به حساب می‌آیند به رئیس‌جمهور جای ندادند. پس به امارات رفت و به آنها پناه برد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها