کد خبر: 704722
تاریخ انتشار :

الحوثی: نخست‌وزیر انگلیس مسئول غرق شدن کشتی رو بی‌مار است

محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن بامداد یکشنبه گفت که نخست‌وزیر انگلیس مسئول غرق شدن کشتی رو بی‌مار در دریای سرخ است.

الحوثی: نخست‌وزیر انگلیس مسئول  غرق شدن کشتی رو بی‌مار است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، محمد علی الحوثی در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت که ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس مسئول غرق شدن کشتی روبی‌مار است.

الحوثی همچنین گفت که سوناک این فرصت را دارد تا با تسهیل کردن ورود کمک‌ها به نوار غزه، کشتی روبی‌مار را پس بگیرد.

منابع خبری روز شنبه گزارش دادند، کشتی انگلیسی «ام وی روبی مار» که ۱۳ روز پیش هدف حمله ارتش یمن در دریای سرخ قرار گرفته بود، به طور کامل غرق شده است.

نیروی دریایی یمن ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن ماه) کشتی باری ام وی روبی مار (M/V Rubymar ) با پرچم بلیز و متعلق به انگلیس را در دریای سرخ هدف قرار داد.

این کشتی حامل ۴۱ هزار تن کود است که هم اکنون در مقابل سواحل یمن به صورت نیمه غرق قرار دارد.

از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده، اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرده است.

ارتش یمن طی ماه‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

ارتش یمن می‌گوید که نیروهای ارتش متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن در عین حال تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها