کد خبر: 704731
تاریخ انتشار :

«طوفان رمضان»؛ مهمترین پیام سخنان ابوحمزه برای آمریکا و اسرائیل چه بود؟

اظهارات جدید سخنگوی سر آیا القدس درباره تحولات غزه و فراخوان برای جهاد همگانی علیه صهیونیست‌ها در ماه رمضان حامل پیام‌های مهم و هشدارآمیزی برای دشمن اشغالگر و آمریکا و متحدان آنها ست.

«طوفان رمضان»؛ مهمترین پیام سخنان ابوحمزه برای آمریکا و اسرائیل چه بود؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اطلاعات نشان می‌دهد که هم‌زمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، صهیونیست‌ها قصد دارند توطئه‌های خود علیه مردم فلسطین به ویژه در قدس و مسجدالاقصی را تشدید کنند. البته این روند همه ساله در ماه رمضان وجود داشته اما امسال در سایه جنگ بزرگی که در غزه وجود دارد، هشدارهای زیادی درباره طرح‌های خطرناک اشغالگران تحت حمایت آمریکا و غرب علیه مردم فلسطین مطرح شده است.

در همین زمینه شب گذشته «ابوحمزه» سخنگوی سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی طی سخنانی از مردم کشورهای عربی و اسلامی خواست تا برای مقابله با توطئه صهیونیست‌ها که کل امت عربی-اسلامی را هدف قرار داده است به پا خیزند و روز اول ماه مبارک رمضان را روز جهانی حمایت از غزه قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه همه مسلمانان و اعراب با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان باید در جهاد برای حمایت از مردم فلسطین شرکت کنند خطاب به اعراب و مسلمانان گفت: همانطور که با به جا آوردن فریضه نماز و روزه به درگاه خدا روی می‌آورید باید با سلاح و فریضه جهاد برای دفاع از فلسطین به پا خیزید. ماه رمضان ماه روزه و عبادت بوده و ما از امت اسلامی می‌خواهیم که سکوت خود را بشکنند و به خدا نزدیک شوند و ماه رمضان را ماه رعب و وحشت و نگرانی رژیم صهیونیستی قرار دهند.

طوفان رمضان و ماه وحشت صهیونیست‌ها

«هانی الدالی» کارشناس متخصص در امور مقاومت فلسطین درباره پیام سخنان ابوحمزه گفت که این سخنان سخنگوی سرایا القدس در چارچوب آماده‌سازی مقاومت فلسطین برای «طوفان رمضان» است.

الدالی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت: مقاومت فلسطین با همه گروه‌های خود خواستار این طوفان بزرگ در ماه رمضان است و از همین رو اسرائیل و آمریکا و بازوهای آنها در منطقه تلاش زیادی برای مقابله با این طوفان و خنثی کردن آن انجام می‌دهند. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ماه رمضان یک تهدید و خطر واقعی برای رژیم اشغالگر در مرحله کنونی خواهد بود و این خطر به طور ویژه از جانب کرانه باختری و اراضی اشغالی 1948 احساس می‌شود. اما خطر ماه رمضان در وهله دوم برای آمریکا و منافع آن در منطقه نیز وجود دارد و شواهد حاکی از آن است که ملت‌ها به ویژه در مصر و اردن تحرکات اعتراض‌آمیز گسترده‌ای علیه اشغالگران در ماه رمضان انجام می‌دهند.

پیام‌های سخنان ابوحمزه برای دشمن

به گفته این کارشناس امور مقاومت فلسطین، سخنان اخیر ابوحمزه به ویژه در این برهه مهم دارای مفاهیم و پیام‌هایی است، از جمله اینکه رهبری مقاومت فلسطین همچنان منسجم و استوار است و با وحدت و کارآمدی بالا، میدان را مدیریت می‌کند. ابوحمزه پیام روشنی را برای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر فرستاد و آن هم این بود که همه صحبت‌های نتانیاهو، حرف‌های بیهوده رسانه‌ای بوده و واقعیت را بیان نمی‌کند.

هانی الدالی تصریح کرد: صحبت‌های سخنگوی نظامی جهاد اسلامی نشان می‌دهد که مقاومت در غزه و کرانه باختری و کل عرصه فلسطین منسجم و متحد بوده و همه آنها مواضع یکسان در قبال تجاوزات دشمن و پرونده اسرا دارند. همچنین ابوحمزه حرف آخر را درباره وضعیت غزه بعد از جنگ زد و به نتانیاهو و همه سران دشمن گفت که هیچ حقی برای اظهار نظر درباره آینده غزه ندارند و این مقاومت فلسطین است که برای روز بعد از جنگ در غزه تصمیم می‌گیرد.

وی درباره مذاکرات مربوط به آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا اظهار داشت که به دلیل مانع‌تراشی‌های اسرائیل هیچ پیشرفتی در روند مذاکرات دیده نمی‌شود و نتانیاهو نمی‌خواهد که این مذاکرات به نتیجه برسد؛ زیرا می‌داند مقاومت از شروط خود کوتاه نمی‌آید و پذیرش خواسته‌های مقاومت به معنای پایان زندگی سیاسی نتانیاهو خواهد بود. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که او به تحرکات جنون آمیز خود ادامه داده و به حمله به رفح متوسل گردد.

هانی الدالی در ادامه به حمایت‌های نامحدود آمریکا و غرب در همه سطوح از رژیم صهیونیستی و جنایات آن اشاره و تاکید کرد که همه مانورهای آمریکا درباره تلاش برای آتش‌بس در غزه دروغ بوده و این کشور با حمایت مالی و نظامی و سیاسی از اسرائیل و نیز وتوی قطعنامه‌های آتش‌بس غزه، در کشتار مردم فلسطین مشارکت مستقیم دارد.

وی ادامه داد: هدف قرار دادن مراکز سرپناهی در غزه به دلیل آن است که اشغالگران از شکست خود در پرونده اسرا و ناتوانی در آزاد کردن اسیران خود آگاهند و می‌دانند آزادی اسرای اسرائیلی در گرو پذیرش شروط مقاومت فلسطین در مذاکرات است. صهیونیست‌ها همچنین می‌دانند که نمی‌توانند مقاومت فلسطین را از بین ببرند و به همین دلیل با هدف قرار دادن غیرنظامیان بی‌پناه در صدد تحت فشار قرار دادن مقاومت هستند.

این کارشناس منطقه‌ای در پایان به تهدیدات صهیونیست‌ها برای حمله به رفح اشاره و تاکید کرد که هدف قرار دادن رفح که نزدیک مصر قرار دارد حامل پیامی برای قاهره است با این مضمون که رژیم اشغالگر هیچ احترامی برای حاکمیت و امنیت ملی مصر قائل نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها