کد خبر: 704811
تاریخ انتشار :

کشته شدن تعداد بالایی از نظامیان آمریکایی در غزه

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی جمعیت دفاع از ملت فلسطین مطلبی درباره تعداد بالای نظامیان آمریکایی کشته شده در غزه منتشر کرد و نوشت:

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گزارش روزنامه واشنگتن پست در مورد تعداد بالای نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ غزه که بعضی از آن‌ها دارای تابعیت اسرائیلی نیز هستند، جنجال گسترده‌ای به پا کرده و سوالاتی را در مورد حجم مشارکت آمریکا در این جنگ ایجاد کرده است.

واشنگتن پست در این گزارش آورده است که هزاران آمریکایی و آمریکایی ـ اسرائیلی در جنگ علیه غزه شرکت دارند.

این روزنامه اشاره کرده با وجود اینکه آمریکایی‌ها کمتر از 2 درصد از جمعیت "اسرائیل" را تشکیل می‌دهند، اما 10 درصد از مجموع کشته‌های ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز حمله زمینی به غزه نظامیان آمریکایی هستند.

روزنامه مذکور به نقل از سفارت آمریکا در قدس اشغالی آورده است که حداقل 23 آمریکایی که در پلیس و ارتش رژیم صهیونیستی عضویت داشتند، در ماه‌های نخست جنگ در غزه کشته شدند.

واشنگتن پست با 3 خانواده آمریکایی که فرزندانشان به عنوان نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه کشته شدند، مصاحبه کرده است.

گزارش واشنگتن پست در مورد تعداد بالای کشته‌های آمریکایی جنجال گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

جیمز زعبی شخصیت آکادمیک آمریکایی که اصالتی لبنانی دارد این سوال را مطرح کرده که آیا هیچ محدودیتی در مورد مشارکت شهروندان آمریکایی در جنایات جنگی ارتشی بیگانه در غزه وجود ندارد؟

زعبی در یادداشتی در شبکه ایکس بیان کرد که شهرک‌نشینان اسرائیلی زیادی هم هستند که تابعیت آمریکایی دارند و علیه فلسطینیان دست به جنایت می‌زنند.

یک شهروند آمریکایی به نام نوال نیز در مصاحبه با واشنگتن پست گفته که هر روز بیشتر مشخص می‌شود که چرا آرون بوشنل نظامی سابق آمریکایی اقدام به خودسوزی کرد.

روزنامه نیویورک تایمز سه شنبه گذشته در گزارشی به نقل از یکی از دوستان بوشنل آورد که او اطلاعاتی محرمانه را در مورد حضور نیروهای آمریکایی در غزه برای کشتار فلسطینیان در اختیار او قرار داده است.

بسیاری از فعالان در شبکه‌های اجتماعی خواستار محاکمه آمریکایی‌هایی شدند که در جنگ در غزه مشارکت دارند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها