کد خبر: 705279
تاریخ انتشار :

رمضانی پرتنش، اهداف امنیت ملی اسرائیل را به خطر می‌اندازد

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی اندیشکده راهبردی تبیین مطلبی با عنوان رمضانی پرتنش، اهداف امنیت ملی اسرائیل را به خطر می‌اندازد منتشر کرد که به شرح زیر است:

رمضانی پرتنش، اهداف امنیت ملی اسرائیل را به خطر می‌اندازد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در گزارش اخیر خود به اهمیت ماه رمضان در غرب آسیا و تأثیر آن بر تنش‌ها و امنیت ملی اسرائیل پرداخته و چنین استدلال می‌کند که اگرچه ماه رمضان در سال‌های گذشته موجب تشدید تنش‌ها می‌شد اما امسال می‌تواند آرامش را در غرب آسیا به ارمغان بیاورد.

نویسنده این گزارش معتقد است آتش‌بس علاوه بر این که فرصت مناسبی برای آزاد سازی اسرا است، به اسرائیل این امکان را می‌دهد تا به تخلیه حدود 1.4 میلیون فلسطینی را که در رفح پناه گرفته‌اند اقدام و آن‌ها را تا حد امکان از خطر در امان نگه دارد. به‌عبارت‌دیگر اسرائیل برای دستیابی به اهداف خود راهی جز آزادی اسرا، ورود به رفح و حذف حماس ندارد.

رمضانی پرتنش، اهداف امنیت ملی اسرائیل را به خطر می‌اندازد

در ادامه این گزارش آمده است که فشار بر اسرائیل برای لغو یا به تعویق انداختن برنامه‌های خود در حال افزایش است. در همین زمینه بایدن گفته است که بدون یک «طرح قوی» برای تخلیه غیرنظامیان، واشنگتن از عملیات اسرائیل در رفح حمایت نخواهد کرد و یا همه اعضای اتحادیه اروپا به‌جز مجارستان در هفته گذشته نسبت به حمله به رفح هشدار دادند که حمله به رفح "وضعیت انسانی فاجعه‌بار را بدتر خواهد کرد."

نویسنده اظهار می‌دارد علاوه بر آزادی اسرا و تخلیه رفح، این آتش‌بس یک‌ماهه می‌تواند فایده سومی هم داشته باشد و آن از سر گرفتن مذاکرات عادی‌سازی روابط عربستان سعودی با اسرائیل است. بنابراین، یک رمضان آرام به اسرائیل این فرصت را می‌دهد تا از حمایت قوی‌تر بین‌المللی برخوردار شده و علاوه بر دستاوردهای نظامی قابل‌توجه خود در غزه به دستاوردی راهبردی در سطح بین‌المللی نیز نائل آید.

این گزارش در پایان به این موضوع نیز اشاره می‌کند که ممکن است با شروع ماه رمضان تنش‌ها از سوی حماس بیشتر شود. هشداری که در هفته‌های گذشته وزیر دفاع اسرائیل به آن اشاره و از آن به‌عنوان «عملیات طوفان الاقصی 2» نام برد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها