کد خبر: 705342
تاریخ انتشار :

ژنرال صهیونیست: اسراییل در آستانه نابودی است

یک ژنرال صهیونیست با اشاره به اینکه مقامات سیاسی و نظامی کنونی این رژیم، اسراییل را به مرز نابودی کشانده‌اند، خواستار استعفای جمعی آنها شد.

ژنرال صهیونیست: اسراییل در آستانه نابودی است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در مقاله ای که در روزنامه عبری هاآرتص منتشر شد، اعلام کرد که سران ارشد اسراییلی که مسوول فاجعه شکست ۷ اکتبر هستند باید برکنار شوند و اگر این امر صورت نگیرد بدان معناست که همه اسراییلی‌ها باید تا آخر عمر خود همچنان در آستانه یک جنگ منطقه‌ای باشند؛ جنگی که آمادگی آن را ندارند.

در این مقاله آمده است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، یوآف گالانت وزیر جنگ و هرتزی هالیوی رییس ستاد ارتش اسراییل باید به همراه برخی از افسران ارشد که مسوول فاجعه ۷ اکتبر هستند از منصب خود برکنار شوند.

اسحاق بریک با لحنی تمسخرآمیز گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که همه کسانی که مسئول فاجعه ۷ اکتبر هستند کلیدهایشان را پس بدهند و به خانه‌هایشان بروند. در این میان اولین کسی که باید از منصب خود کناره گیری کند نتانیاهو است و او باید به جای متهم کردن دیگر فورا کلیدهای کابینه را تحویل بدهد و برود.

وی افزود که یوآف گالانت هم نامتعادل و فاقد تفکر منطقی است و در شکست ۷ اکتبر سهیم بود و باید استعفا دهد. گالانت مسوولیت مستقیم در این فاجعه دارد و هنوز هم به تهدیدات بیهوده و غیرواقعی علیه دشمنان ادامه می‌دهد.

این ژنرال صهیونیست تاکید کرد که گالانت در مورد فشار بر نتانیاهو جهت حمله به لبنان هم‌زمان با جنگ غزه هم اغراق می‌کند. اگر قرار بود تهدیدات گالانت اجرا شود اسراییل امروز وارد یک جنگ منطقه‌ای می‌شد که آن را نابود می‌کرد. خطر مدیریت غیرمنطقی گالانت این است که او احتمال دارد تصمیمات غیرمنطقی بیشتری بگیرد که اسراییل را درگیر یک جنگ منطقه‌ای می کند؛ جنگی که برای آن آماده نیست.

اسحاق بریک در ادامه مقاله خود نوشت، گالانت در طول جنگ غزه به تهدیدات خود برای حمله به لبنان ادامه داده است؛ درحالی که هیچ مبنا و پایه و اساسی برای سخنان او وجود ندارد. گالانت درباره غزه هم می‌گفت که تونل‌های حماس در این منطقه کاملا تحت کنترل ارتش اسراییل است و فلسطینی‌ها در این تونل‌ها یا می‌میرند یا تسلیم می‌شوند اما همه دیدند که ادعاهای او واقعی نبود.

بر اساس این مقاله، در حال حاضر «یحیی السنوار» رئیس حماس در غزه جنگ را اداره می‌کند و این برخلاف ادعاهای گالانت است که می‌گفت السنوار از تونل‌ها فرار کرده است.

ژنرال بریک در ادامه تصریح کرد که اما نفر بعدی که باید استعفا دهد، هرتزی هالیوی رییس ستاد ارتش اسراییل و برخی افسران ارشد هستند که در فاجعه ۷ اکتبر نقش داشتند. در اینجا مساله تنها مربوط به یک اشتباه محاسباتی یا سهل‌انگاری نیست؛ بلکه مربوط به فروپاشی کامل هرچیزی است که ارتش اسراییل بر مبنای آن استوار است.

وی به این نتیجه رسید که مردان نسل هرج و مرج و غفلت و آشفتگی در اسراییل باید صحنه را خالی کنند و کسانی روی کار بیایند که قدرت احیای ارتش و امنیت و اقتصاد اسراییل را داشته باشند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها