کد خبر: 705414
تاریخ انتشار :

اذعان مسوول صهیونیست به ناتوانی تل‌آویو در آغاز جنگ علیه حزب‌الله

یک مسوول صهیونیست با اشاره به اینکه ساکنان مرزهای شمالی امنیت ندارند و از آنها محافظت نمی‌شود، نسبت به شلیک ده‌ها هزار موشک در روز به سمت اسراییل در جنگ گسترده احتمالی با حزب‌الله هشدار داد.

اذعان مسوول صهیونیست به ناتوانی تل‌آویو در آغاز جنگ علیه حزب‌الله
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش مشرق، در شرایطی که اخبار منابع عبری حاکی از تشدید تنش میان ساکنان شهرک‌های شمالی فلسطین اشغالی با کابینه رژیم صهیونیستی در سایه ناتوانی این کابینه و نیز ارتش اسراییل در محافظت از شهرک‌نشینان مرزهای شمالی است، «عمیت سوفر» رییس شورای شهرک‌ «مروم هگلیل» در شمال اراضی اشغالی اعلام کرد که ساکنان مناطق شمالی از بی‌حمایتی و عدم امنیت رنج می‌برند و اسراییل باید به شکلی بهتر برای جنگ با حزب‌الله آماده می‌شد.

این سخنان مسوول مذکور صهیونیست بعد از آن بیان شد که حزب‌الله دیروز در پاسخ به جنایت اخیر اشغالگران در جنوب لبنان که منجر به شهادت اعضای یک خانواده در منطقه «خربه سلم» شد، شهرک صهیونیستی «میرون» را با ده‌ها موشک کاتیوشا هدف قرار داد.

عمیت سوفر هشدار داد که در جنگ گسترده احتمالی با حزب‌الله، روزانه ده‌ها هزار موشک به سمت شمال اسراییل(فلسطین اشغالی) و فراتر از آن شلیک خواهد شد و تل‌آویو باید برای این وضعیت آماده شود و به جای اتلاف وقت، خلأهای موجود را پر کند.

همچنین رسانه‌های عبری دیروز گزارش دادند که شهرک نشینان گفته‌اند جرات بازگشت به شهرک‌های شمالی را ندارند.

اخیرا وبگاه عبری والا گزارش داد که بعد از کشته شدن یک نفر در حمله موشکی به منطقه الجلیل در بدترین حادثه امنیتی در شمال از زمان آغاز جنگ غزه، تنش‌ها بین ساکنان شمال و کابینه اسراییل افزایش یافته است. این درحالی است که کابینه نتانیاهو بنا به دلایلی از جمله ترس از پرداخت غرامت‌های زیاد، از صدور دستور رسمی برای تخلیه شهرک‌های شمالی اجتناب می‌کند.

«لیئات رون» خبرنگار وبسایت والا در گزارشی با عنوان «شمال به سرنوشت خود رها شده است؛ آنها ما را می‌کشند و کابینه پاسخ قاطعی نمی‌دهد» به نقل از «ایتان داویدی» رییس شهرک «مرگلیوت» اعلام کرد: ما هدف‌های آسانی هستیم. ما را اینجا رها کرده‌اند تا غرامت کمتری بپردازند. ساکنان مناطق شمالی، کابینه اسراییل و فرماندهی شمالی ارتش را مسوول ناامنی در این مناطق می دانند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها