کد خبر: 705588
تاریخ انتشار :

متقی: حکومت افغانستان ۳۸ سفارت و نمایندگی فعال در سایر کشورها دارد

وزیر خارجه حکومت طالبان با اشاره به گسترش تعاملات با سایر کشورها اعلام کرد هیئت حاکمه افغانستان ۳۸ سفارت و نمایندگی فعال در سایر کشورها دارد.

متقی: حکومت افغانستان ۳۸ سفارت و نمایندگی فعال در سایر کشورها دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «امیرخان متقی» وزیر خارجه حکومت طالبان در مراسمی با عنوان «آموزش بهتر مسائل دینی» با تأکید بر برقراری روابط خوب با کشورها گفت در حال حاضر 38 سفارت و نمایندگی هیئت حاکمه افغانستان در کشورهای گوناگون فعال است.

وی در این مراسم از تمامی کشورهای جهان نیز خواست تا راه تعامل را با هیئت حاکمه افغانستان در پیش گیرند.

متقی افزود: «وزارت خارجه دارای 38 نمایندگی و سفارت در کشورهای گوناگون جهان است که هیچ شکایتی مبنی بر فساد یا تأخیر در ارائه خدمات از آن‌ها وجود ندارد».

وزیر خارجه حکومت طالبان در ادامه با اشاره به مخالفان کابل گفت: «هیچ کشوری در دنیا نمی‌خواهد مخالفان را تقویت کند و این یک مژده خوب برای افغانستان است و خوشحالیم که هیچ یک از مخالفان به بهانه اینکه در این کشور جایی ندارند، از افغانستان اخراج نشده و هر کسی می‌تواند بیاید و در کشور خود زندگی کند».

بیشتر بخوانید

شورای امنیت قطعنامه سازوکار تعامل با طالبان را تصویب کرد

ژاپن: تعامل با طالبان باید صبورانه و عملگرایانه باشد

سازمان ملل به‌دنبال تفاهم مشترک در مورد تعامل با طالبان

وی درباره اهمیت آموزش در افغانستان نیز گفت نظام کنونی نیاز جدی به آموزش دینی و نوین  دارد و در حال حاضر جوانان در هر دو بخش آموزش می‌بینند.

سازمان ملل هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد مخالفان مسلح در افغانستان از جمله گروه تروریستی داعش قادر نبوده‌اند که چالشی برای مناطق تحت کنترل حکومت طالبان ایجاد کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها