کد خبر: 705612
تاریخ انتشار :

دیدار سفرای ایتالیا و کره جنوبی با امیر عبداللهیان

سفیر ایتالیا در تهران امروز در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان خداحافظی کرد و همچنین سفیر جدید کره جنوبی رونوشت استوارنامه خود را تقدیم امیر عبداللهیان کرد.

دیدار سفرای ایتالیا و کره جنوبی با امیر عبداللهیان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، "جوزپه پرونه"، سفیر ایتالیا در کشورمان، در پایان ماموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران، امروز با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و خداحافظی کرد.

پرونه از  15 ژوئن 2019 تاکنون به عنوان سفیر ایتالیا در تهران مشغول به خدمت بود.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی

"کیم جونپیو"، سفیر جدید کره جنوبی در جمهوری اسلامی ایران امروز در آغاز ماموریت دیپلماتیک خود در کشورمان، در دیدار با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

جونیپو  بیست و سومین سفیر جمهوری کره در جمهوری اسلامی ایران است.

کشور ایتالیا , حسین امیرعبداللهیان , کشور کره جنوبی , 

وی پس از انتصاب به عنوان سفیر در ایران در پیامی نوشت: جایگاه ایران، به عنوان یک قدرت سیاسی و اقتصادی در خاورمیانه، بسیار ویژه است. دارا بودن بازار داخلی با جمعیت 87 میلیون نفر، بهره بردن از وسعت سرزمینی گسترده معادل با جمع مساحت بریتانیا، فرانسه، آلمان و اسپانیا، وجود منابع طبیعی فراوان و موقعیت جغرافیایی استراتژیک که پلی است میان آسیا، اروپا و آفریقا، از دلایل اهمیت ایران هستند. ملت ایران به تاریخ غنی و فرهنگش که ریشه در دوران باستانی پارس دارد، مفتخر است.

سفیر کره جنوبی افزود: در پی سال‌های متمادی، کره و ایران موفق به ایجاد پیوندی عمیق از جنس دوستی و اعتماد شدند. از زمان تشکیل روابط دیپلماتیک بین سئول و تهران در سال 1962، همکاری مان پیوسته در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و فرهنگ، رشد نموده است.

وی تصریح کرد: به رغم چالشها در روابط دوجانبه مان، حفظ فضای مذاکره و همکاری با تکیه بر دوستی و اعتماد قوی، موجب فائق آمدن دو کشورمان بر چالش ها گردیده است. با پدید آمدن فضای جدید در راستای همکاری، سفارتمان به تقویت رابطه دوستانه و پایدارمان، متعهد باقی خواهد ماند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها