کد خبر: 705681
تاریخ انتشار :

طالبان: ازبکستان در ترانزیت کالاهای افغانستان سهولت ایجاد کند

وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان در دیدار با وزیر خارجه ازبکستان اظهار داشت این کشور در ترانزیت کالاهای افغانستان سهولت ایجاد کند.

طالبان: ازبکستان در ترانزیت کالاهای افغانستان سهولت ایجاد کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نورالدین عزیزی» وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان با «بختیار سعیدوف» درباره توسعه تجارت و سرمایه گذاری در دو کشور تبادل نظر کرد.

عزیزی در این دیدار درباره توسعه تجارت، ترانزیت، سرمایه‌گذاری‌ و حل مشکلات تجاری دوکشور صحبت کرد و گفت که برای کالاهای ترانزیتی افغانستان و کاهش تعرفه آن از خاک ازبکستان، تسهیلاتی در نظر گرفته شود.

دو طرف در این دیدار توافق کردند که در آینده نزدیک مقامات مربوطه برای رفع موانع پیش روی توسعه تجارت و ترانزیت دو کشور نشستی در شهر مزارشریف در شمال افغانستان داشته باشند.

بیشتر بخوانید

ازبکستان میزبان رسمی سفیر هیئت حاکمه افغانستان می‌شود

درخواست ازبکستان از روسیه برای مشارکت در پروژه خط آهن «افغان-ترانس»

سفر هیئت افغانستان به ازبکستان برای حضور در نشست «افغان-ترانس»

 سعیدوف وزیر خارجه ازبکستان که هفته جاری در راس هیئتی وراد کابل شده است تاکنون با مقامات ارشد حکومت طالبان درباره گسترش روابط در بخش‌های مختلف دو کشور دیدار و گفتگو کرده است.

یک هیئت فنی ازبکستان نیز به زودی قرار است برای بررسی پرژوه راه‌آهن «افغان-ترانس» به افغانستان سفر کند.

«عصمت الله ایرگاشوف» نماینده ویژه رئیس جمهور ازبکستان در امور افغانستان پیش از این با تاکید بر تعامل با هیئت حاکمه افغانستان تصریح کرده بود طالبان واقعیتی است که باید پذیرفته شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها