کد خبر: 706258
تاریخ انتشار :

کنگره آمریکا:اظهارات بایدن درباره خروج از افغانستان غلط بود

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد اظهارات جو بایدن رئیس جمهور این کشور درباره خروج آشفته از افغانستان نادرست و متناقض بوده است.

کنگره آمریکا:اظهارات بایدن درباره خروج از افغانستان غلط بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش ابتدایی و متن مصاحبه‌ها با برخی مقامات دخیل در خروج آمریکا از افغانستان را منتشر کرده است.

این کمیته با «راس ویلسون» سفیر پیشین آمریکا در کابل و «سام آرنسون» دیپلمات دخیل در ارایه خدمات کنسولی در جریان روند خروج نظامی از افغانستان، مصاحبه کرده است.

بر اساس این گزارش، جو بایدن رئیس ‌جمهور آمریکا همواره گفته بود نظامیان حکومت پیشین افغانستان بدون حمایت مستقیم نظامی قادر به دفاع از کشورشان هستند.

بایدن همچنین گفته بود آمریکا به اهدافش در افغانستان دست یافته است و توافق دوحه واشنگتن را مجبور به خروج از افغانستان کرد.

با این حال، کمیته روابط خارجی مجلس نمایند‌گان آمریکا تاکید کرد هیچ یک از دلایل بایدن درباره خروج آمریکا از افغانستان، درست نبوده است.

به گفته این کمیته، ارزیابی‌های داخلی دولت جو بایدن نشان می‌دهد که ارتش افغانستان بدون حمایت هوایی، مشاوران نظامی و پیمان‌کاران قادر به دفاع از این کشور نبود و بارها در این باره به بایدن هشدار داده شده بود.

بیشتر بخوانید

واشنگتن تایمز: نحوه خروج از افغانستان سبب شد دولت بایدن اعتماد مردم آمریکا را از دست بدهد

ادعای تازه کاخ سفید درباره خروج از افغانستان

مکنزی: تصمیم ما برای خروج از افغانستان اشتباهی مهلک بود

به گفته‌ این کمیته، رئیس جمهور آمریکا همه پیشنهادات و توصیه‌ها درباره خروج نظامی از افغانستان را رد و استدلال کرده بود که پیگیری این شرایط مستلزم استقرار «ده‌ها هزار» نیرو در افغانستان است.

بر اساس این گزارش، دولت بایدن بارها اذهان مردم آمریکا را درباره وضعیت افغانستان گمراه کرده است و اعلامیه‌های منتشر شده نیز با گزارش‌های وزارت خارجه و ارتش همخوانی نداشتند.

نحوه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، همواره با انتقادات بسیاری در آمریکا مواجه بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها