کد خبر: 706633
تاریخ انتشار :

هاآرتص: جنگ باید پایان یابد و نتانیاهو هم برود

یک رسانه عبری زبان تاکید کرد اوضاع اسرائیل وخیم بوده و جنگ باید تمام شود و نتانیاهو هم باید برود.

هاآرتص: جنگ باید پایان یابد و نتانیاهو هم برود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در میان اعتراضات متعدد محافل صهیونیستی به سیاست کابینه و ارتش این رژیم در ادامه جنگ فرسایشی غزه، روزنامه عبری هاآرتص امروز در گزارشی اعلام کرد که بعد از گذشت 6 ماه از جنگ غزه، وضعیت اسرائیل رو به وخامت بوده و این شرایط ایجاب می‌کند که جنگ پایان یابد، اسرای اسرائیلی فورا برگردند و بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) هم از قدرت کنار برود.

هاآرتص با اشاره به اینکه موضوع امروز برای اسرائیلی‌ها مسئله مرگ و زندگی است تاکید کرد که نتانیاهو مسئول اصلی اسارت 133 اسرائیلی در غزه از 6 ماه قبل تاکنون است. نتانیاهو با سیاست‌های شکست خورده خود از زمان طولانی در وهله اول اجازه اسارت اسرائیلی‌ها را داد و با انفعال خود از 7 اکتبر، دلیل ماندن این اسرائیلی‌ها در اسارت بوده است.

این رسانه عبری تصریح کرد که بنابراین شرایط کنونی اسرائیل ایجاب می‌کند که نتانیاهو برود و فرد دیگری جایگزین وی شود. نتانیاهو فقط به دنبال قدرت است و کسانی هم که امروز از او طرفداری می‌کنند راست‌گراهای افراطی هستند که برای ادامه جنگ فشار می‌آورند.

در ادامه گزارش هاآرتص آمده است که نتانیاهو و کابینه افراطی وی حتی به قیمت جان اسرای اسرائیلی خواستار ادامه جنگ هستند و بنابراین همه اسرائیلی‌ها باید کنار خانواده‌های اسرا باشند و برای بازگشت این اسیران فشار بیاورند.

بیشتر بخوانید

تداوم اعتراضات در قدس و تل‌آویو/ معترضان: نتانیاهو برو!

تجمع ده‌‌ها هزار نفری مخالفان نتانیاهو در قدس اشغالی

این رسانه صهیونیستی در ادامه اعلام کرد که 6 ماه از آن روز وحشتناک (نبرد طوفان الاقصی در 7 اکتبر 2023) می‌گذرد و از آن زمان تاکنون وضعیت بدتر شده است. جنگ باید پایان یابد، اسرا باید برگردند و نتانیاهو باید برود. این مسئله مرگ و زندگی است.

این درحالی است که شب گذشته ، رسانه‌های عبری زبان از تجمع خانواده اسرا و بقیه معترضین اسرائیلی در نزدیکی "کریا" مقر وزارت جنگ اسرائیل خبر دادند.

روزنامه هاآرتص در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، شامگاه شنبه همچون هفته‌های گذشته سرتاسر اسرائیل (فلسطین اشغالی) شاهد تظاهرات ضد کابینه بود و اسرائیلی‌ها با سردادن شعارهایی علیه نتانیاهو خواستار بازگشت فوری اسرای دربند حماس در نوار غزه شدند.

این تظاهرات در حدود 50 نقطه از (فلسطین اشغالی) از جمله قدس، حیفا، بئر السبع، قیساریه و تل‌آویو برگزار شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها