کد خبر: 706788
تاریخ انتشار :

کاهش حمایت آمریکایی‌ها از اسرائیل در جنگ غزه

صد آنلاین | نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد شهروندان آمریکایی با اقدامات اسرائیل در جنگ غزه مخالف هستند.

کاهش حمایت آمریکایی‌ها از اسرائیل در جنگ غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش صد آنلاین ، لابی‌های صهیونیست در آمریکا به ویژه لابی آیپک قدرت بسیاری در سیاست خارجی این کشور دارند. با این حال، گرچه ساختار سیاسی آمریکا شامل کاخ سفید و کنگره تحت نفوذ این لابی است، اما افکار عمومی این کشور به خوبی نسبت به حقایق رخ داده در غزه و نسل کشی که اسرائیل در این باریکه انجام می‌دهد آگاهی دارد.

به گزارش الجزیره، جدیدترین نظرسنجی‌های انجام شده از سوی مرکز ایپسوز و شورای شیکاگو در امور جهانی، نشان می‌دهد مردم آمریکا شامل ۳۲ درصد پرسش شوندگان بر این باورند اسرائیل بیش از آنچه باید در جنگ غزه پیش رفته است و اقدامات نظامی این رژیم در غزه توجیه پذیر نیست.

در سوی مقابل، تنها ۲۷ درصد از شهروندان آمریکایی معتقدند اسرائیل حق دفاع از خود داشته و اقداماتش در غزه توجیه پذیر است.

همچنین ۴۰ درصد از پرسش شوندگان تاکید داشتند آمریکا باید از فشار‌های دیپلماتیک و نیز محدودیت در ارسال تسلیحات به اسرائیل به منظور تحت فشار قرار دادن تل آویو برای متوقف ساختن جنگ غزه بهره ببرد. این در حالی است که تنها ۲۳ درصد پرسش شوندگان مخالف اعمال فشار بر اسرائیل بودند.

میزان مقبولیت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به شدت در میان شهروندان آمریکایی کاهش پیدا کرده است به طوری که تنها ۱۷ درصد از پرسش شوندگان دموکرات و ۲۳ درصد از پرسش شوندگان مستقل با اقدامات وی موافق بودند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها